Sklep zoologiczny online – czego możesz się spodziewać?

pies

Czy sklepy zoologiczne online są wiarygodne?

Internetowy sklep zoologiczny różni się stacjonarnego – nie możemy dotknąć produktów, nie widzimy kasjera. Może to budzić nasze wątpliwości. Większość zoologicznych sklepów w internecie jest wiarygodna – jeżeli masz wątpliwości co do tego, na który się decydujesz, sprawdź opinie klientów o sklepie. Ważne jest zaznajomienie się z regulaminem kupna i sprzedaży sklepu przed zakupem – uchroni Cię on przed wszelkimi próbami oszustwa i komplikacjami. Zakupy w niestacjonarnym sklepie zoologicznym są jak najbardziej bezpieczne – innymi zaletami są: brak konieczności wychodzenia z domu, możliwość wyboru z szerokiej gamy asortymentu, duża ilość czasu na wybór produktów oraz brak konieczności dźwigania zakupów.

Oferta sklepów zoologicznych w internecie

Dużą zaletą, jaką posiada sklep zoologiczny internetowy jest posiadanie szerszego zakresu asortymentu niż sklep stacjonarny – dzieje się tak dlatego, że Twoje zamówienie kompletowane jest bezpośrednio z magazynów, w których mieści się o wiele szersza gama towarów niż w jednym sklepie. W sklepie zoologicznym możesz kupić parę grup produktów, między innymi są to:

  • produkty pielęgnacyjne dla zwierząt;
  • produkty spożywcze; 
  • akcesoria.

Produkty pielęgnacyjne dla zwierząt

Sklepy online posiadają szeroką ofertę produktów służących do pielęgnacji. Wśród nich można znaleźć różnorakie szampony, odżywki, szczotki. Pamiętaj, że nie powinieneś stosować na swoim zwierzęciu ludzkich kosmetyków! Nasza skóra i skóra zwierząt są odmienne – to co Ciebie umyje, zwierzakowi może zaszkodzić, a koszt wizyty u weterynarza jest znacznie wyższy niż koszt profesjonalnego szamponu dla czworonoga.

Produkty spożywcze 

Oprócz standardowych karm – suchych, mokrych – często w ofercie sklepów zoologicznych można znaleźć: małe przekąski, smaczki, substancje dosmaczające, specjalistyczne karmy dla zwierząt młodych i schorowanych. Jeżeli nie jesteś pewien czy Twój zwierzak polubi karmę – zamów małą ilość paru rodzajów. Dzięki temu odkryjesz preferencje smakowe swojego przyjaciela i nie zmarnujesz pieniędzy. 

Akcesoria

W tej kategorii mieści się bardzo wiele przedmiotów. W przypadku psów i kotów są to różnego rodzaju smycze, obroże, szelki, kagańce, ubranka. Możliwe jest również nabycie obroży, które chronią czworonoga przed pasożytami, takimi jak kleszcze i strzyżaki. Do akcesoriów zalicza się również: klatki (dla ptaków i gryzoni), akwaria, terraria, ozdoby do akwarium i wiele innych.