Jakie są najpopularniejsze programy telewizyjne?

telewizja

Co oglądać w TV? Na jakie programy większość z nas czeka z niecierpliwością? W niniejszym artykule przedstawimy najpopularniejsze programy telewizyjne, a także pokrótce je scharakteryzujemy.

Jakie są programy telewizyjne?

Istnieje wiele rodzajów programów telewizyjnych, które cieszą się wysoką popularnością. Najchętniej oglądane jest to, co dotyka tematów (niezależnie od gatunku) dotyczących wydarzeń z życia codziennego. Do popularnych programów telewizyjnych można zaliczyć m.in.: programy rozrywkowe, sportowe, dokumentalne, popularnonaukowe, informacyjne, publicystyczne czy muzyczne. Sporą popularnością cieszą się programy informacyjne, dzięki którym możemy być na bieżąco z tym, co obecnie dzieje się na świecie. Przykładowe programy informacyjne wymienia teleexpress.pl i opisuje pokrótce ich charakterystykę oraz podaje godzinę emisji.

Jakie programy telewizyjne są najczęściej oglądane przez ludzi? Sprawdźmy…

Programy rozrywkowe

Programy rozrywkowe – krótko pisząc – mają za zadanie nas zabawić, zachwycić, rozweselić, abyśmy oderwali się od rzeczywistości i zapomnieli o różnych problemach. A jakie programy rozrywkowe warto oglądać? Do popularnych można zaliczyć m.in.: Mam Talent (można obejrzeć na stacji TVN), The Voice of Poland (TVP rozrywka), Nasz nowy dom (Polsat), Top Model (TVN), Jeden z dziesięciu (TVP), Twoja twarz brzmi znajomo (Polsat).

Programy sportowe

Programy sportowe pokazują ciekawostki ze świata sportu, a także są one serwisami informacyjnymi z tej dziedziny. Dodatkowo można obejrzeć jakiś mecz na żywo lub powtórkę z tego wydarzenia. Do popularnych kanałów sportowych można zaliczyć między innymi: Eurosport, Canal+ Sport, Eleven Sports, Extreme Sport Channel.

Programy popularnonaukowe

Kto z nas nie jest ciekawy świata i to, co skrywa jeszcze przed nami. Programy popularnonaukowe i dokumentalne z reguły są przeznaczone dla osób, które są głodne wiedzy świata przyrody, technologii, nauki itp. A jakie warto obejrzeć? Z pewnością Galileo (TV4), Postęp: historia ludzkości (Stopklatka TV), lub filmy dokumentalne o przyrodzie (TVP1, TVP2, TVP historia itp.)

Talk-show

Talk-show jest takim gatunkiem programu telewizyjnego, w którym prowadzący rozmawia w studio z uczestnikami na wyznaczone tematy. Jest najczęściej oglądanym gatunkiem telewizyjnym wśród ludzi, ponieważ mogą w ten sposób dowiedzieć się na przykładzie kogoś, jak poradzić sobie z jakimś problemem. Są jeszcze programy publicystyczne, które przedstawiają rozmowę prowadzącego z jakimś celebrytą w celu dowiedzenia się o nim czegoś. Do takich programów można zaliczyć: Kuba Wojewódzki (TVN), Najszub pyta (TVN), W roli głównej (TVN Style). Niegdyś popularnym talk-show były Rozmowy w toku prowadzoną przez Ewę Drzyzgę.