Jakie prace obejmuje doczyszczanie ekstremalne?

doczyszczanie

Czyszczenie i sprzątanie to czynności, które wykonuje każdy z nas, zarówno w domu, jak i w pracy, a także na zewnątrz, na przykład w przydomowych ogródkach. Są jednak zabrudzenia, które nie są wcale tak łatwo zmywalne, a na ich postanie wpłynęło wiele lat osadzania się brudu. Do ich odczyszczania potrzebna jest profesjonalna firma

Co to znaczy doczyszczanie ekstremalne?

Czyszczenie różnego rodzaju powierzchni może się wydawać bułką z masłem, jeśli jednak spojrzymy dokładniej na różne rodzaje powierzchni, możemy szybko zweryfikować to podejście. Istnieją bowiem przestrzenie, których nie sposób wyczyścić gąbką i zwykłym detergentem, a do ich doczyszczenia wymagane są specjalne techniki. Taki sposób czyszczenia powierzchni nazywa się czyszczeniem ekstremalnym. Dokładniej, doczyszczanie opisuje wykonawca yesczysto.pl, jest to usługa oferowana osobom, które chcą zrewitalizować na pierwszy rzut oka niemożliwe do wyczyszczenia powierzchnie. Do tej techniki używa się najsilniejszych detergentów dostępnych na rynku i innych technik, które pomogą usunąć bród z fasad budynków, czy powierzchni płaskich.

Doczyszczanie ekstremalne – jakie prace obejmuje?

Mogłoby się wydawać, że doczyszczanie ekstremalne to tylko czyszczenie fasad budynków lub posadzek. W istocie, doczyszczanie powierzchni to duża część zadań związanych z czyszczeniem ekstremalnym, jednak tego rodzaju usługi to przede wszystkim rewitalizacja, doprowadzanie budynku i terenu wokół niego do stanu świetności, pewnego rodzaju odnawianie.

W skład usługi doczyszczania ekstremalnego wchodzi więc zarówno doczyszczanie powierzchni, jak i wyrywanie chwastów i korzeni, czy też m.in. burzenie starych altan. Natomiast w kwestii czyszczenia powierzchni, podstawowymi usługami są doczyszczanie powierzchni z fug epoksydowych czy czyszczenie powierzchni kuchennych, zwłaszcza w hotelach i restauracjach. Obydwa typy zabrudzeń są bardzo trudne do usunięcia w warunkach domowych. Fugi zostawiają niemal trwały ślad, a tylko pozbycie się ich umożliwia położenie kolejnej izolacji, natomiast zabrudzenia kuchenne gromadzą się latami i często są siedliskiem wielu bakterii.

Na czym dokładniej polega doczyszczanie ekstremalne?

Doczyszczanie ekstremalne jest możliwe na różnych powierzchniach i zależnie od materiału, z którego wykonany jest dany element, a także rodzaju zabrudzenia, stosuje się różne techniki. Pewne elementy można umyć pod ciśnieniem, jednak w przypadku delikatnych powierzchni, nie jest to zalecane. Do odczyszczania zabrudzeń, jak już wspomniano, używa się bardzo silnych detergentów, które nie pozostawiają śladu brudu, a także technik ścierania zabrudzeń.

W przypadku wyrywania korzeni i chwastów należy użyć wszelkich dostępnych narzędzi, tak, aby nic nie pozostało w ziemi – w przeciwnym razie doczyszczanie prędko będzie trzeba powtarzać.

Każdy rodzaj zabrudzeń jest inny i należy dopasować do niego sposób czyszczenia – warto zaufać profesjonalnej firmie, która oceni powierzchnię kwalifikującą się do czyszczenia i zaproponuje najlepszy sposób pozbycia się brudu.