Jakie polskie komedie romantyczne warto obejrzeć?

tv

Polska kinematografia ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Warto jednak zaznaczyć, że miłośnicy komedii romantycznych mają w czym wybierać, jeżeli chcą obejrzeć film narodowej produkcji. Gdzie można znaleźć najlepsze tytuły? Na jakie warto zwrócić uwagę?

Gdzie oglądać polskie filmy?

Dzisiaj oglądanie wybranych treści jest łatwiejsze i przyjemniejsze niż kiedykolwiek. Wystarczy dostęp do internetu, a gdzie oglądać filmy doradza blog Celnie.pl. Na stronie omówiono działanie serwisów z materiałami na życzenie, takich jak Netflix, HBO oraz Player. Podobnymi do nich, także działającymi w Polsce, są Prime Video oraz Apple TV+. Ich ogromną zaletą jest dostęp do określonych  tytułów przez całą dobę w stałej, niskiej cenie. Materiały można dowolnie zatrzymywać, przesuwać czy odtwarzać wielokrotnie. Ponadto w sieci znaleźć można wypożyczalnie filmów online, takie jak: cda.pl, arte.tv, Rakuten TV czy CHILI. W przypadku ograniczonego dostępu do internetu warto pamiętać, że polskie komedie romantyczne bardzo często emitowane są także w telewizji, w tym także na popularnych stacjach. W ramówce umieszcza się je przez cały dzień, jednak na najbardziej kultowe tytuły warto „polować” w godzinach wieczornych, głównie w weekendy.

Jakie kultowe komedie romantyczne polskiej produkcji warto obejrzeć?

Nasze zestawienie najlepszych komedii romantycznych, które warto obejrzeć, otwiera bardzo ciepły, świąteczny film ”Listy do M.”. Nie ma chyba nikogo, kto nie słyszałby o losach 5 kobiet i 5 mężczyzn, których ścieżki krzyżują się w czasie Bożego Narodzenia. Do tej pory powstały 4 części opowieści, z czego 3 z nich zdobyły nagrodę Złotych Lwów. Kolejnym z uznanych tytułów bez wątpienia jest„Nigdy w życiu!”, będący ekranizacją bestsellerowej powieści Katarzyny Grocholi. Historia Judyty, która po rozwodzie ze zdradzającym ją mężem postanawia postawić swoje życie do góry nogami, nie tylko bawi, ale także stanowi cenną lekcję i ukojenie w trudnych chwilach. Kolejnymi z doskonałych na relaksujący wieczór produkcji są: „Planeta singli”, w której w ciekawy sposób przedstawiono relacje damsko-męskie, „Tylko mnie kochaj” z fenomenalnym Maciejem Zakościelnym, „Oh, Karol”, „Serce nie sługa”, „Zakochani”, „Serce nie sługa”, czy „Podatek od miłości”.

Stare polskie komedie romantyczne, na które warto zwrócić uwagę

Warto wiedzieć, że nie tylko tytuły, które w ostaniach latach nie schodziły z ust wszystkich, są tymi godnymi uwagi. Nieco zapomniane polskie komedie romantyczne mogą zapewnić doskonałą rozrywkę i pozwolić na oderwanie się od szarej rzeczywistości. Filmem, na który koniecznie należy zwrócić uwagę, szukając interesującej produkcji, jest polska komedia muzyczna z 1938 roku „Zapomniana melodia”. W doskonały sposób opowiedziano w niej historię pensjonarki Instytutu Dokształcającego dla Dziewcząt, Helenki Roliczównej oraz bratanka profesora tejże instytucji. Fanom starych filmów z pewnością spodoba się także „Żona dla Australijczyka” z 1963 roku, w której tytułowy Australijczyk zakochuje się w chórzystce zespołu Mazowsze. Nie lada gratką jest także nakręcony w 1958 roku film „Przygoda na Mariensztacie”, w którym główna bohaterka z miłości do murarza rekordzisty zatrudnia się na budowie. Mówiąc o polskich komediach romantycznych, które powstały przed latami 2000. warto wspomnieć także o tytule „Kochaj i rób co chcesz” z 1997 roku.