Wakacje w Tajlandii – ile kosztują?

Wakacje w Tajlandii

Tajlandia to jeden z najbardziej egotycznych krajów na świecie. Zachwyca nie tylko krajobrazami, ale również wspaniałą kulturą i wyśmienitą kuchnią. Nic dziwnego że jest to jeden z najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych, oferujących mnóstwo atrakcji. Ty również chcesz pojechać do Tajlandii, ale nie wiesz z jak dużymi wydatkami się to wiąże? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Wyjazd na własną rękę a podróż z biurem podróży

Są dwie możliwości zwiedzania Tajlandii. Pojechanie tam samemu, na własną rękę, jak również skorzystanie z oferty biura podróży. Co będzie lepszym rozwiązaniem? Jeżeli w takich wyjazdach liczy się dla ciebie zwiedzanie kraju, poznawanie jego historii i zobaczenie największych i najważniejszych zabytków, z pewnością warto pojechać z biurem podróży, wybierając wycieczkę z programem, który będzie ci najbardziej odpowiadał. Jeśli natomiast zamiast oglądania zabytków, chcesz poznać i poczuć jak smakuje prawdziwe życie w Tajlandii, zobaczyć je od kuchni i nie zamierzasz opuszczać miejskiej dżungli, wyjazd na własną rękę może zapewnić ci wszystko co będzie dla ciebie najlepsze.

Koszt wyjazdu do Tajlandii z biurem podróży

Paradoksalnie, wakacje w Tajlandii organizowane przez biuro podróży mogą okazać się tańsze od tych, które sami sobie zorganizujemy. Jak to możliwe? Biura podróży korzystają z czarterowych lotów, które w przeliczeniu na jednego pasażera są tańsze. Zapewniają również zakwaterowanie w hotelach, z którymi współpracują dłuższy czas, co przekłada się na korzystniejsze ceny. Jeśli zatem wydatek rzędu od 8000 złotych wzwyż za pobyt 10 dniowy w Tajlandii nie jest dla ciebie zbyt wysoki, to w ofercie biur podróży na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.

Wakacje w Tajlandii na własną rękę

Alternatywą dla wakacji z biurem podróży jest wyjazd na własną rękę, który od początku do końca zorganizujemy samodzielnie. Co będzie największym kosztem do poniesienia? Z pewnością przelot. Cena biletów lotniczych do Tajlandii waha się pomiędzy 2000 a nawet 5000 złotych. Jeśli uda się upolować okazję, bilet może być naprawdę tani. Wymaga to jednak poświęcenia dużej ilości czasu na śledzenie ofert przewoźników lotniczych. Również koszty noclegów w Tajlandii nie należą do najniższych, szczególnie jeśli wybieramy popularne miejscowości i chcemy być w ich centrum. Nieco taniej może być na obrzeżach miast, ale wtedy trzeba doliczyć dodatkowe koszty komunikacji i stratę czasu na jazdę w korkach. Koniec końców, lepszym rozwiązaniem wydaje się wybranie nieco droższego noclegu w centrum. Skąd na to wszystko wziąć pieniądze? Nawet kilka tysięcy złotych możesz otrzymać wybierając szybki kredyt. Za pożyczone pieniądze spokojnie zorganizujesz podróż swojego życia do Tajlandii i nie tylko tam. Kiedy jest najlepszy czas na wyjazd do Tajlandii? Tak naprawdę sezon turystyczny trwa tam przez 12 miesięcy. Jeśli zamierzamy pozostawać w mieście, niestraszna jest pora deszczowa. W przypadku chęci zwiedzania kraju i atrakcji turystycznych, lepiej się wybrać do Tajlandii poza porą deszczową.