Oferty sieci komórkowych

oferta sieci gsm

Mamy na rynku sieci komórkowych kilku dużych operatorów, ale i wielu mniejszych mniejszych graczy z równie atrakcyjnymi propozycjami. Nielimitowane rozmowy i sms-y to już dziś właściwie standard. Oferty często różnią się jedynie ilością internetu. Porównamy oferty Premium Mobile, NJU Mobile i Plush.

Oferty abonamentowe

Jeśli zdecydujesz się na abonament i Twoim priorytetem jest zapłacić jak najmniej, to wybierz Premium Mobile. W abonamencie za 16,70 zł miesięcznie otrzymasz SMS-y i połączenia krajowe bez limitu oraz 3 GB internetu. Jeśli to za mało, to za 19,90 zł możesz mieć 10 GB. Gdy wysyłasz dużo MMS-ów i chciałbyś je mieć no limit, to w Premium Mobile musisz wybrać abonament za co najmniej 24,70 zł. A jak jest u konkurencji? Generalnie najniższy abonament w NJU Mobile wynosi 19 zł. W tym nielimitowane są tylko rozmowy. Ilość internetu waha się od 1 do 3 GB, w zależności jak długo masz umowę, co premiuje stałych klientów. Jeśli chodzi o internet, to podobnie skonstruowane są też droższe abonamenty: za 29 i 39 zł. NJU premiuje grupy, np. dla dwóch osób najniższy abonament wynosi 19+9 zł. W Plushu najniższy abonament to 25 zł. Mamy w nim nielimitowane SMS-y, MMS-y i rozmowy oraz 15 GB internetu. To przy umowie na czas nieokreślony. Jeśli umowa jest na 24 miesiące to ilość internetu wzrasta do 20 GB. Wygląda na to, że cena około 25 zł jest najniższą na rynku, za jaką można mieć taki zestaw no limit w abonamencie. Za 30 zł w Plush możemy mieć 30 GB, a za 50 zł aż 60 GB miesięcznie. Przy tym, jak chwali się operator, Social Media nie zużywają transferu. Podobnie jak w NJU, przy zakupie dwóch lub więcej abonamentów mamy zniżkę: 5 zł za każdy następny numer. Identyczną zniżkę ma też Premium Mobile.

Oferty na kartę

Premium Mobile nie ma żadnych ofert prepaid. Trzeba jednak podkreślić, że to klient decyduje o długości umowy, a okres wypowiedzenia wynosi jedynie 1 miesiąc. Oznacza to dość dużą swobodę przy ewentualnej zmianie abonamentu czy nawet operatora. W NJU Mobile mamy dwie oferty na kartę: za 19 zł i za 29 zł miesięcznie. Tańsza oferta obejmuje jedynie rozmowy bez limitu, za 9 GB internetu trzeba dopłacić 9 zł. W droższej mamy SMS-y, MMS-y i rozmowy no limit i 30 GB do wykorzystania. Ciekawostką jest oferta dzienna na kartę: za 1,20 zł mamy na 1 dzień nielimitowane SMS-y, MMS-y i rozmowy, a nawet trochę internetu. W Plush możesz doładowywać kartę kwotami 5, 10, 20 zł itd., które przedłużają ,,żywotność” karty o 5, 10, 20 dni itd.. Do tego otrzymujesz, odpowiednią do doładowania, ilość internetu. Ale jest też druga możliwość w ofercie prepaid Plush: zobowiązanie do comiesięcznego zasilania karty odpowiednią kwotą. Właściwie, to jest coś jak abonament. Najniższe zobowiązanie wynosi 40 zł (20 zł w pierwszym miesiącu). Tyle zapłacisz za SMS-y, MMS-y i rozmowy no limit i 20 GB internetu.