Tatuaż na żebrach

tatuaż na żebrach

Tatuaże na żebrach były do niedawna uważane za bardzo oryginalne i nietuzinkowe. Obecnie jest to jeden z popularnych i ulubionych wyborów wielu osób. Powody są oczywiste – mimo wszystko, nadal tatuaż ten wygląda bardzo efektownie, a na dodatek jest w praktycznie niewidocznym dla innych miejscu. 

Pomysły na tatuaż na żebrach

Pomysłów na tatuaż na żebrach jest od groma! Jednakże, wśród nich spokojnie możemy wyróżnić te, które są najbardziej popularne i pożądane. 

Tatuaże kwiatowe na żebrach – najczęściej są one spotykane na ciele kobiety. Zdecydowanie takie wzory nadają kobiecości i elegancji. Znaczenie takiego tatuażu na żebrach zależy od przedstawionego na nim kwiatu. Między innymi, tatuaż róży na żebrach jest symbolem piękna, wyrafinowania oraz miłości. Tatuaż piwonii na żebrach jest zaś symbolem piękna, czułości, bogactwa i szczęścia. W krajach wschodnich panuje przekonanie, że dziewczyna z tatuażem przedstawiającym piwonię może zdobyć serce absolutnie każdego mężczyzny.

Nie mniej popularną opcją jest tatuaż z napisami na żebrach. Najczęściej są to imiona, cytaty lub wersy wierszy. Napis może być samodzielną kompozycją, jak i uzupełnieniem powstałej już wcześniej kompozycji. 

Tatuaże na żebrach pod klatką piersiową mają najczęściej formę wzorów inspirowanych barokiem. Są to tatuaże w większości kobiece. Wzór naśladuje koronkę lub biżuterię składającą się z łańcuszków i koralików, najczęściej z dużym klejnotem w środku. 

Popularnością od wielu lat cieszy się także tatuaż łapacz snów na żebrach. Uważa się, że odstrasza on zarówno negatywne bodźce zewnętrzne, jak i destrukcyjne energie pochodzące z wewnątrz naszego ciała. 

Równie popularny jest także motyw piór. Tatuaż na żebrach z piórami jest symbolem lekkości i połączeniem z duchami przodków. 

Ptaki na żebrach to kolejny popularny wybór na tatuaż. Znaczenie zależy od tego, jaki ptak został przedstawiony. Tatuaż jaskółki na żebrach – symbolizuje początek nowego życia, orła – siłę i moc, sowy – mądrość. Jednakże ogólne znaczenie tatuaży ptaków to dążenie do osiągnięcia niemożliwego lub  marzycielstwo.

Idealnym pomysłem na tatuaż na żebrach są także i pozostałe zwierzęta. Przedstawiciele fauny jako tatuaże są popularne zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Przeważnie kobiety wybierają zwierzęta, które słyną z urody i wdzięku – koty, pantery, lisy. Z kolei mężczyźni kojarzą się z dzikimi zwierzętami, które symbolizują siłę i władzę. Najpopularniejszy wyborem wśród panów to tatuaż lew na żebrach.

Na żebrach  często możemy zauważyć też i tatuaże z ornamentami. Najczęściej są to projekty o tematyce etnicznej. Mężczyźni wybierają ozdoby plemienne, słowiańskie i celtyckie. Kobiety natomiast wybierają wzory kwiatowe i roślinne, indyjskie mandale i malowidła z Azji Środkowej. 

Piękne tatuaże na żebrach mogą powstać z połączenia różnych elementów, takich jak realistycznie przedstawione kwiaty i wzory w stylu mandali.

Oczywiście, są to tylko najbardziej podstawowe propozycje tatuażu na żebrach.

Tatuaż na żebrach – plusy i minusy

Jednym z podstawowych plusów tatuażu na żebrach jest to, że możemy ukryć go bezproblemowo pod ubraniem. Wielu ludzi, ze względu np. na swoją pracę, nie może mieć tatuażu, zatem tatuaż na żebrach jest dla nich idealnym rozwiązaniem. Jednakże, należy przyznać, że dziara w tym miejscu należy do tych bardziej bolesnych. Wiąże się to z tym, że skóra w okolicy żeber jest o wiele cieńsza. Najbardziej nieprzyjemne odczucia występują, gdy igła przechodzi bezpośrednio nad powierzchnią żebra, zwłaszcza jeśli warstwa podskórnego tłuszczu jest dość cienka. Nie martw się jednak na zapas. Ból jest naprawdę do zniesienia. Dodatkowo, pamiętaj, że każdy z nas posiada inny prób bólu, i może to właśnie ty, będziesz odczuwać go lżej. 

Warto jednak wspomnieć, że tatuaż na żebrach pasuje prawie do każdego. Najważniejsze jest to, aby wybrać projekt, który będzie odpowiadał tobie i pasować do twojego charakteru. W końcu, to tylko i wyłącznie twoja skóra i to ty codziennie będziesz budził się z tym tatuażem na żebrach. 

Zarezerwuj swój wymarzony tatuaż na żebrach na INKsearch.co 

Kiedy już wybierzesz wzór swojego wymarzonego tatuażu na żebrach, zastanów się, gdzie chcesz go wykonać. Pamiętaj, że wybór odpowiedniego studia tatuażu ma ogromne znaczenie. Zwróć uwagę, czy miejsce, do którego chcesz się wybrać, jest bezpieczne i sterylne. Na szczęście, obecnie większość salonów przestrzega zasad higieny, ale warto pamiętać o tej kwestii. Pomocna w poszukiwaniu idealnego artysty tatuażu, który wykona twój wymarzony projekt, może okazać się platforma INKsearch.co. Za jej pomocą, w kilka chwil, znajdziesz setki utalentowanych tatuażystów z różnych miast i państw. Jeśli przytłoczy cię wybór, możesz skorzystać z opcji darmowej konsultacji online, gdzie po odpowiedzeniu na kilka pytań, ekipa INKsearch wskaże ci kilku artystów, którzy będą w stanie wytatuować wzór właśnie dla ciebie. Nie czekaj dłużej i zarezerwuj tatuaż na żebrach już dzisiaj!