Sita tkane z drutu

sita z drutu

Sita do przesiewaczy muszą być wykonane z materiałów najwyższej jakości, co jest podstawą do tego, aby urządzenie mogło efektywnie i skutecznie spełniać swoje zadania – rozdzielać poszczególne frakcje kruszyw o różnej wielkości ziaren. Jednym z rodzajów są sita tkane z drutu, które w sposób szczególny sprawdzają się tam, gdzie konieczna jest precyzja wykonania. Dzięki małym oczkom, są to produkty, które doskonale sprawdzą się w procesie filtracji oraz separacji.

Sita przesiewowe o splocie płóciennym

Sita tkane z drutu to specjalna struktura, która zapewnia efektywną i skuteczną pracę urządzenia. Do przygotowania sita wykorzystywane są materiały o najwyższej jakości, co pozwala zapewnić długą żywotność sita. Splot płócienny prosty skonstruowany jest w taki sposób, że druty wątku i osnowy, które mają taką samą długość, przeplatają się ze sobą naprzemiennie. Taka konstrukcja zapewnia dużą solidność oraz trwałość. Powstały splot charakteryzuje się okami o regularnym, kwadratowym kształcie, co pozwala na bardzo precyzyjne oraz dokładne sortowanie materiału. Prosty skład sprawia, że sita bardzo łatwo utrzymać w doskonałej czystości, a jakość materiałów, z jakich są wykonane sprawia, że sita nie przecierają się i nie rdzewieją. Sita filtracyjne przygotowane w oparciu o splot prosty cechują się wysoką elastycznością i dużą giętkością.

Sita do przesiewarek

Szukając odpowiedniego sita do przesiewarki należy zwrócić uwagę na kilka parametrów. Przede wszystkim ważny jest rodzaj urządzenia, aby dobrać sito przeznaczone do montażu w danej maszynie. Różne rodzaje sit charakteryzują się różnymi wielkościami otworów, przez które przesiewane jest kruszywo, dlatego ważne jest, aby ich rozmiar był dopasowany do potrzeb i rodzaju sortowanego materiału. Zaletą sit tkanych z drutu jest to, że są one dostępne w postaci arkuszy, zwojów, ale także sit okutych lub z zaczepami, dzięki czemu łatwo jest je zamontować w maszynie docelowej.