Jaka boazeria do sauny?

boazeria

Sauna to wyjątkowe miejsce, w którym można zażyć nie tylko relaksu, ale również poprawić kondycję ciała i ducha. Sauny to rozwiązania znane od setek lat i praktykowane na całym świecie. Z sauny można korzystać zarówno na basenach, w aquaparkach, spa & wellness, jak również w swoim domu lub ogródku. Planując budowę sauny, należy zadbać o wszystkie istotne detale. Do takich zalicza się między innymi boazeria na ściany sauny.

Dlaczego wykorzystuje się drewno do budowy sauny?

Z bardzo prostej przyczyny. Drewno to materiał naturalny, bezpieczny i przyjazny dla zdrowia, pomagający utrzymać prawidłowy mikroklimat wewnątrz sauny. Do wyboru mamy wiele gatunków drewna, z których sauna oraz elementy wyposażenia mogą być wykonane. Najbardziej popularnym i ekonomicznym wariantem jest oczywiście drewno świerkowe. Dobrze znosi warunki dużej wilgotności powietrza oraz wysokich temperatur, ale po kilku latach może się odbarwiać i wymagać renowacji. Jednak dla przydomowej sauny, wykorzystywanej wyłącznie przez domowników, zatem nie poddawanej intensywnej eksploatacji, sprawdzi się znakomicie.

Drewno egzotyczne dla sauny komercyjnej

Jeśli planują Państwo budowę sauny w celach zarobkowych, należy mieć na uwadze intensywność jej użytkowania. Panująca w saunie przez długi czas wysoka temperatura i wysoki poziom wilgotności zmusza do tego, aby sięgnąć po gatunki drewna, które dobrze znoszą takie warunki użytkowania. Najlepiej sprawdzą się w tym przypadku gatunki egzotyczne, których naturalnym środowiskiem są dżungle. Spośród wszystkich zalecanych gatunków drewna do sauny, a przede wszystkim tworzenia z nich boazerii, cedry znajdują się na pierwszym miejscu. Rzecz jasna drewno takie powinno być należycie długo sezonowane, tak aby zachowało przez jak najdłuższy czas doskonały wygląd oraz wytrzymałość.

Jak dbać o boazerię w saunie?

Przede wszystkim stosując się do dobrych praktyk – nie przekraczanie poziomu wilgotności i zalecanej temperatury. Również okresowe czyszczenie boazerii oraz nasączanie jej dedykowanymi olejkami przedłuży jej żywotność. Własna sauna może być na wyciągnięcie ręki. Pożyczka bez BIK pozwala realizować te mniejsze i większe marzenia – również o własnej sauny. Korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego, wynikające z jej posiadania, są naprawdę warte tego by ją zbudować. Jeśli brakuje na to pieniędzy, pożyczka bez BIK jest alternatywnym finansowaniem, które warto rozważyć.