Informacje

boazeria

Jaka boazeria do sauny?

Sauna to wyjątkowe miejsce, w którym można zażyć nie tylko relaksu, ale również poprawić kondycję ciała i ducha. Sauny to rozwiązania znane od setek lat i praktykowane na całym świecie. Z sauny można korzystać zarówno na basenach, w aquaparkach, spa & wellness, jak również w swoim domu lub ogródku. Planując budowę sauny, należy zadbać o wszystkie istotne detale. Do takich zalicza się między innymi boazeria na ściany sauny.

Dlaczego wykorzystuje się drewno do budowy sauny?

Z bardzo prostej przyczyny. Drewno to materiał naturalny, bezpieczny i przyjazny dla zdrowia, pomagający utrzymać prawidłowy mikroklimat wewnątrz sauny. Do wyboru mamy wiele gatunków drewna, z których sauna oraz elementy wyposażenia mogą być wykonane. Najbardziej popularnym i ekonomicznym wariantem jest oczywiście drewno świerkowe. Dobrze znosi warunki dużej wilgotności powietrza oraz wysokich temperatur, ale po kilku latach może się odbarwiać i wymagać renowacji. Jednak dla przydomowej sauny, wykorzystywanej wyłącznie przez domowników, zatem nie poddawanej intensywnej eksploatacji, sprawdzi się znakomicie.

Drewno egzotyczne dla sauny komercyjnej

Jeśli planują Państwo budowę sauny w celach zarobkowych, należy mieć na uwadze intensywność jej użytkowania. Panująca w saunie przez długi czas wysoka temperatura i wysoki poziom wilgotności zmusza do tego, aby sięgnąć po gatunki drewna, które dobrze znoszą takie warunki użytkowania. Najlepiej sprawdzą się w tym przypadku gatunki egzotyczne, których naturalnym środowiskiem są dżungle. Spośród wszystkich zalecanych gatunków drewna do sauny, a przede wszystkim tworzenia z nich boazerii, cedry znajdują się na pierwszym miejscu. Rzecz jasna drewno takie powinno być należycie długo sezonowane, tak aby zachowało przez jak najdłuższy czas doskonały wygląd oraz wytrzymałość.

Jak dbać o boazerię w saunie?

Przede wszystkim stosując się do dobrych praktyk – nie przekraczanie poziomu wilgotności i zalecanej temperatury. Również okresowe czyszczenie boazerii oraz nasączanie jej dedykowanymi olejkami przedłuży jej żywotność. Własna sauna może być na wyciągnięcie ręki. Pożyczka bez BIK pozwala realizować te mniejsze i większe marzenia – również o własnej sauny. Korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego, wynikające z jej posiadania, są naprawdę warte tego by ją zbudować. Jeśli brakuje na to pieniędzy, pożyczka bez BIK jest alternatywnym finansowaniem, które warto rozważyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *