Republika Południowej Afryki planuje otwarcie granic dla turystów zagranicznych od października

podróże

Prezydent kraju Cyril Ramaphosa potwierdził, zwracając się do prasy, że Republika Południowej Afryki jest gotowa ponownie otworzyć swoje granice dla międzynarodowych podróżników w październiku.

Kraj ograniczył wjazd obcokrajowców od marca 2020 r. I obecnie wchodzi na pierwszy poziom ostrzegawczy dzięki malejącej liczbie przypadków COVID .

Jednak wjazd podróżnym przybywającym z wybranych krajów może nie być jeszcze dozwolony ze względu na rosnącą liczbę przypadków w tych krajach. Lista tego samego zostanie wkrótce opublikowana. Wjazd do RPA będzie również wymagał od podróżnych przedłożenia zaświadczenia o negatywnym wyniku COVID, wystawionego nie później niż 72 godziny przed datą przyjazdu. Na razie kraj ponownie otworzy trzy główne lotniska dla podróżnych: międzynarodowe lotnisko OR Tambo, międzynarodowe lotnisko w Kapsztadzie i międzynarodowe lotnisko King Shaka.

Wiadomość ta przyniosła przemysłowi turystycznemu w kraju nadzieję na szybkie ożywienie. Republika Południowej Afryki każdego roku przyjmuje miliony turystów z całego świata i jest bardzo popularnym celem wakacyjnym wśród obywateli Wielkiej Brytanii. Interesariusze branży turystycznej są optymistami co do wysokich obrotów w przychodzącej turystyce międzynarodowej również w tym roku, biorąc pod uwagę zmniejszającą się liczbę przypadków w większości krajów europejskich i Wielkiej Brytanii.