Nie martw się o swój telefon komórkowy dłużej

telefon

Istnieje wielu producentów telefonów komórkowych i wiele innych modeli. Dla wszystkich tych telefonów istnieją pewne wskazówki i sztuczki, które sprawiają, że działają one lepiej. Poniższy artykuł pomoże Ci zrozumieć, jak możesz zacząć korzystać z tych narzędzi.

Należy okresowo restartować telefon, aby oczyścić pamięć programów takich jak Facebook i Twitter. Dzięki temu zwiększysz szybkość działania Twojego smartfonu.

Czasami telefony komórkowe mogą wytrzymać wrzucenie do cieczy. Możesz wyjąć baterię i włożyć ją do miski pełnej ryżu. To wchłonie wilgoć, która dostała się do twojego urządzenia.

Kiedy używasz sygnału LTE lub 4G, uważaj na filmy wideo. W planie Twojego telefonu komórkowego może znajdować się przydział na dane, których używasz. Wideo ma tendencję do szybkiego korzystania z dozwolonych danych, co może zakończyć się nieoczekiwanym wydatkiem. Jeśli często przekraczasz swój przydział, jesteś na niewłaściwym planie.

Smartfony zwalniają, gdy się starzeją. Aktualizacja oprogramowania pomoże zminimalizować takie problemy jak ten. Większość nowych telefonów posiada aktualizacje, które są bardziej wydajne. Możliwe, że Twój stary telefon może nie być w stanie ich obsługiwać.

Właściciele smartfonów mają tendencję do bycia przywiązani do swoich telefonów. Co jakiś czas trzeba je wyłączać. Smartfon to w zasadzie komputer podręczny. Będzie działał lepiej, gdy zostanie zrestartowany i pamięć będzie czysta. Nawet wyłączając go kilka razy w tygodniu, można zauważyć różnicę.

Uważajcie na przedłużone gwarancje. Często są one tylko stratą pieniędzy. Telefony komórkowe, które zawodzą, zazwyczaj robią to w ciągu pierwszych dwunastu miesięcy, kiedy powinieneś już być objęty oryginalną gwarancją zawartą w cenie podstawowej. Dodatkowo, możesz chcieć uaktualnić swój telefon, zanim skończy się gwarancja rozszerzona.

Smartfony zaczną zwalniać wraz z wiekiem. W związku z tym możesz mieć problemy z aktualizacją aplikacji lub nawet systemu operacyjnego. W niektórych przypadkach będziesz musiał dokonać wyboru. Możesz zachować status quo i odrzucić wszelkie nowe aktualizacje lub zaktualizować swój telefon do nowszej wersji.

Poświęć trochę czasu na porównanie telefonów komórkowych w sklepach z cegieł i zaprawy murarskiej. Przejdź tam, aby dotknąć kilka różnych modeli i zobaczyć, co każdy z nich może zrobić. To sprawia, że Twoje szanse na znalezienie świetnego telefonu są znacznie lepsze.

Spróbuj uniknąć całkowitego rozładowania baterii telefonu przed jego naładowaniem. Baterie muszą być od czasu do czasu ładowane. Jeśli pozwolisz jej umrzeć, nie będzie działać na najwyższym poziomie. Naładuj swój telefon komórkowy, zanim spadnie poniżej 10%.

Walizka nie jest potrzebna do nowych telefonów. Projektanci smartfonów biorą to pod uwagę podczas projektowania telefonu. Podczas gdy w niektórych przypadkach telefon może być mocniejszy, o wiele trudniej jest używać telefonu, który posiadasz. Dowiedz się o swoim telefonie i zdecyduj, czy Twój telefon potrzebuje obudowy, czy nie.

Kupując nowy telefon komórkowy, nie daj się przytłoczyć liczbie opcji. Choć wydaje się, że istnieje dzika odmiana, istnieją wskazówki, które są dość uniwersalne. Niektóre z nich są zawarte w tym artykule. Upewnij się, że dobrze je wykorzystujesz.