Co musisz wiedzieć przed zakupem laptopa

laptop

Wszechstronność, jaką zapewniają laptopy, jest jedną z cech, które sprawiły, że stały się one tak popularne w ostatnich latach. Jednakże, jeśli nie poświęcisz wystarczająco dużo czasu na zapoznanie się z różnymi modelami i funkcjami, możesz być zdenerwowany faktem, że faktycznie kupiłeś jeden z nich. Postępuj zgodnie z poniższymi radami, a będziesz mógł pewnie iść do przodu.

Jednym z najlepszych sposobów na uzyskanie dobrej ceny na laptopie, który chcesz, jest zrobić porównanie cen. Podobnie jak w przypadku wielu innych rzeczy, które można kupić, można łatwo przejść do strony porównania cen, aby porównać ceny laptopa, który chcesz na kilku stronach. Możesz zobaczyć je obok siebie, aby zdecydować, co jest najlepsze dla Twoich potrzeb i budżetu.

Przed zakupem tego laptopa zastępczego pulpitu, pomyśl o tym, jak wiele podróżowania będziesz robić. Laptopy zastępcze stacjonarne są na szczycie linii pod względem mocy, ale czasami są one dwa razy cięższe niż inne opcje laptopa. Mogą one być prawdziwym kłopotem, aby nosić ze sobą, jeśli robisz dużo podróży. Należy o tym pamiętać przy zakupie.

Sprawdź nagłośnienie przed zakupem nowego laptopa. Nierzadko zdarza się, że dźwięk jest pomijany na laptopach, ponieważ nie są one systemem stacjonarnym. To zapala się i prześladuje, gdy oglądasz wideo z YouTube, a dźwięk śmierdzi. Zanim kupisz laptopa, sprawdź dźwięk.

Nie bądź tak chętny do zakupu nowego laptopa, że nie robisz odpowiednich badań. Jeśli znajdziesz laptopa, który jest znacznie tańszy niż inne, które oglądałeś, może to nie być bardzo dużo. W rzeczywistości, może to być powodem do niepokoju. Staraj się unikać oszustw i źle wykonanych maszyn.

Musisz zrównoważyć potrzebę bezpieczeństwa z ceną przy ustalaniu, czy kupić gwarancję na laptopa, czy nie. Opcje gwarancji różnią się od całkowitej ochrony do bardzo ograniczonej ochrony. Jeśli jesteś podatny na wypadki, zapłać więcej za gwarancję, która oferuje większą ochronę. Jeśli jesteś stosunkowo ostrożny w swoich rzeczach, wybierz ograniczoną gwarancję.

Nie daj się nabrać na myśl, że netbook jest po prostu mniejszym laptopem. To nie są po prostu mniejsze laptopy. Netbook służy do sprawdzania poczty elektronicznej i lekkiego korzystania z Internetu, podczas gdy laptop jest zdolny do o wiele więcej. Kiedy jesteś na rynku dla laptopa, powinieneś unikać netbooków.

Po wybraniu modelu do zakupu, sprawdź opinie online. To może być prosty sposób, aby uniknąć zakupu komputera, który jest zgłaszany do dmuchania zasilacza lub mieć konkurs ekranu po roku lub dwóch. Sprawdź wiele źródeł, aby mieć pewność, że widzisz szerokie spektrum opinii.

Aby uniknąć dodawania jeszcze większych kosztów do ceny swojego laptopa, pomiń fantazyjne oprogramowanie. Dostępnych jest wiele darmowych alternatyw, takich jak Google Docs zamiast Microsoft Word. Kupuj oprogramowanie tylko wtedy, gdy musisz do pracy lub szkoły i porozmawiaj ze swoim administratorem o dostępnych zniżkach przed zakupem.

Poszukaj laptopa z matowym ekranem, aby cieszyć się jazdą bez odblasków we wszystkich światłach. Lśniące ekrany odbijają światło od słońca i innych źródeł. To jest straszne dla Twojego wzroku. Może być również przyczyną częstych bólów głowy. Aby tego uniknąć, poszukaj modelu laptopa z matowym ekranem.

Rozważ zakup laptopa u sprzedawcy, który oferuje przedłużoną gwarancję. Naprawy komputerów mogą być drogie, a wymiana jest jeszcze droższa. Można tego uniknąć, wydając kilka dolarów teraz, aby zaoszczędzić sobie czasu, pieniędzy i bólu głowy później.

Jak długo możesz używać swojego laptopa za jednym razem? Jest to niezwykle ważny fakt do ustalenia przed dokonaniem zakupu. Każdy laptop będzie miał swoją własną żywotność baterii, a ty musisz wybrać model, który będzie pasował do Twoich potrzeb, w przeciwnym razie znajdziesz swój komputer po prostu nie wyciąć go.

Laptopy są jednymi z najwygodniejszych i najbardziej elastycznych opcji komputerowych dostępnych, i dlatego tak wielu ludzi je uwielbia. Trudno jest jednak przejrzeć dostępne opcje, gdy przychodzi czas na zakup. Przy odrobinie szczęścia, powyższy fragment wyjaśnił wszelkie zamieszanie i skierował cię we właściwym kierunku.