Chcesz mieć dobre pomysły na projektowanie stron internetowych, to sprawdź to!

www

Czy projektowanie stron internetowych jest czymś, co będziesz chciał wykorzystać jako narzędzie do osiągania dużych zysków w przyszłości? Jeśli tak, to musisz dowiedzieć się, co możesz zrobić o projektowaniu stron internetowych, a te informacje mogą Ci pomóc.

Upewnij się, że Twój tekst i tło mają odpowiedni kontrast. Istnieją dowody na to, że biały tekst na czarnym tle jest najłatwiejszy do czytania dla większości ludzi, ale inne kolory są w porządku, o ile są czytelne. Należy również pamiętać, że osoby z wadami wzroku mogą nie być w stanie przeczytać twojej strony, jeśli kontrast jest słaby. Sprawdź, czy Twoja strona jest zgodna z różnymi standardami kontrastu używając narzędzia na stronie http://snook.ca/technical/colour_contrast/colour.html .

Jeśli projektujesz stronę internetową, wybierz odpowiednią grafikę. PNG-y działają znacznie lepiej niż obrazy bitmapowe, które są ogromne. Dla prostych przycisków tekstowych lub grafik, które nie są zdjęciami, użyj PNG dla plików, które są 256 kolorów lub większe. Użyj pliku GIF dla plików, które nie mają więcej niż 256 kolorów. W przypadku zdjęć użyj obrazów JPEG.

Upewnij się, że na Twojej stronie znajduje się widoczna linia znacznikowa Są to stwierdzenia lub motta, które wyrażają cel Twojej działalności. Wyraźna linia tagowa pozwala czytelnikowi szybko zorientować się, o co chodzi na stronie, ponieważ większość ludzi podejmuje decyzję o pozostaniu lub odejściu w ciągu 8 sekund.

Skorzystaj z usługi śledzenia, zamiast wyświetlać licznik gości, aby wszyscy mogli go przeczytać. Wiele stron internetowych nadal wyświetla swoje liczniki, ale nie służą one żadnemu rzeczywistemu celowi. Istnieje wiele wysokiej jakości usług śledzenia dostępne, a niektóre z nich są nawet bezpłatne. Korzystaj z nich, zamiast pokazywać, ile osób Cię odwiedza.

Spróbuj zrobić kilka badań nad różnymi słowami kluczowymi. Podczas gdy główny nacisk należy zawsze kłaść na dostarczenie klientowi istotnych i aktualnych informacji, najpierw należy pracować nad zdobyciem bazy klientów. Znajomość odpowiednich słów kluczowych, aby ludzie mogli Cię znaleźć za pośrednictwem wyszukiwarek jest kluczem.

Upewnij się, że Twoja strona działa zarówno z prefiksem “www”, jak i bez niego. Niektórzy ludzie wpisują to zanim przejdą na Twoją stronę jako siłę przyzwyczajenia, a niektórzy nie. Powinieneś się upewnić, że klienci będą kierowani na Twoją stronę w dowolny sposób, lub możesz mieć kilka zdezorientowanych ludzi na rękach.

Utrzymuj swoją edukację na bieżąco. Strony internetowe stale się zmieniają, każdego dnia, a jeśli przestaniesz się uczyć nowych rzeczy, możesz stracić poczucie, że nie nadążasz za pakietem swoich projektów. Spróbuj przekonać siebie do nauki jednej nowej rzeczy każdego dnia, czy to programowania nowego tła, czy prostej konfiguracji HTML.

Treści na Twojej stronie powinny być wysokiej jakości i angażować docelową publiczność. Projekt jest z pewnością ważny, ale to właśnie jego treść jest powodem, dla którego ludzie będą wracać na Twoją stronę. Będziesz miał więcej powtarzających się odwiedzających, gdy będziesz zachowywał świeżość i informacje o treści.

Niezależnie od tego, jak estetyczny jest projekt Twojej strony, upewnij się, że wszystkie Twoje pliki są małe. Powodem tego jest fakt, że rozmiary plików będą miały wpływ na to, jak szybko załaduje się Twoja strona. Chcesz, aby twoja strona ładowała się tak szybko, jak to możliwe. Pamiętaj też, że niektórzy odwiedzający mogą korzystać z połączeń dial-up lub innych połączeń o niskiej prędkości. Wykonaj test swojej strony internetowej, aby mieć pewność, że załaduje się ona szybko na każdej szybkości połączenia internetowego.

Jeśli masz już konkretne rozwiązanie hostingowe, które wiesz, że będziesz używać, miej na uwadze jego ograniczenia podczas projektowania swojej strony internetowej. Na przykład, nie należy tworzyć strony internetowej, która opiera się na konkretnych języków programowania, jeśli Twój webhost nie obsługuje tych języków. To jest dość proste, aby dowiedzieć się, które technologie są obsługiwane przez hosta. Upewnij się, że Twój projekt jest czymś, co jest w ramach ograniczeń swojego gospodarza.

Im więcej trzymać na to, projektowanie stron internetowych staje się coraz łatwiejsze. Użyj prostych języków programowania, aby nauczyć się podstaw i zacząć już dziś. Postępuj z tym, co wiesz o tym wkrótce, bo może trzeba więcej praktyki, niż początkowo sądzisz, że będzie trzeba.

Czytając powyższy artykuł, widzisz teraz, że nie jest tak trudno tworzyć strony internetowe, jak kiedyś myślałeś. Teraz, gdy ma to dla ciebie większy sens, wykorzystaj te informacje na swoją korzyść i stwórz świetną stronę.