Wskazówki, które sprawią, że będziesz entuzjastycznie nastawiony do ogrodnictwa

ogród

Twój ogród może być ważną częścią twojego życia. Tak jak ty, musi być właściwie utrzymywany. Trzeba prowadzić badania, ciężko pracować i cierpliwie patrzeć, jak praca przekłada się na postępy w tworzeniu własnego ogrodu. Poniższe wskazówki mogą pomóc w pielęgnacji udanego ogrodu.

Jeśli zauważycie na swoich roślinach mączniaka pudrowego, nie kupujcie drogiego środka chemicznego. Wymieszaj trochę mydła w płynie i trochę sody oczyszczonej do wody. Rozpylaj mieszankę na rośliny co około siedem dni, aż przestaniesz widzieć pleśń. Soda oczyszczona to dobry sposób na delikatne pozbycie się pleśni na twoich roślinach.

Poczekaj na odpowiedni moment, jeśli planujesz podzielić roślinę. Zostawcie może dwa lata na wzrost i podzielcie ją pod koniec sezonu, kiedy będzie wyglądała najlepiej. Jeśli wasza roślina wykazuje oznaki chorób lub ma mniej liści i kwiatów niż inne, jest już za późno.

Nakarmcie wasze rośliny. Sposób uprawy waszych roślin może wam powiedzieć, jakich składników odżywczych wam brakuje i trzeba je zastąpić. Niektóre rośliny pobierają dużo substancji odżywczych na początku sezonu wegetacyjnego i szybko potrzebują nowego zaopatrzenia. Szukajcie oznak niedoboru, takich jak żółknięcie liści i zahamowanie wzrostu. Podawajcie roślinie nawóz ogólnego przeznaczenia, chyba że ma ona określone wymagania. Rośliny liściaste, na przykład, preferują nawozy o wysokiej zawartości azotu.

Dobrym pomysłem w ogrodnictwie jest prowadzenie rejestru postępów. Jeśli jest to forma dziennika lub fotograficzna forma zapisu postępów w ogrodzie jest pomocna na nadchodzące lata. Rejestrowanie, które rodzaje roślin działają dobrze, które nie działały lub jakie rodzaje gleby mogą pomóc przyszłym ogrodom rozpocząć się bez żadnych prób i błędów z poprzednich lat.

Uprawiaj rośliny, które mają dla Ciebie dużą wartość. Sadzenie kwiatów, które są atrakcyjne może być wspaniałe. Jednak sadzenie owoców i warzyw, które konsumujesz regularnie, pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze i pozwoli na zdrowsze odżywianie się. Może to być wszystko, od pomidorów i marchewki do Twoich sałatek po zioła do przyprawiania.

Aby wcześniej stworzyć bogatą w składniki odżywcze glebę do ogrodu, należy zebrać niewykorzystane części ryb i zakopać je w ziemi. Przed posadzeniem części ryb należy pozostawić je w ziemi tak długo, jak to możliwe. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy zakopać części ryb co najmniej 8 cali w ziemi.

Jeśli Twój dom ma tylko małe patio, możesz mieć jeszcze ogródek, uprawiając rośliny w pojemnikach. Ogrodnictwo kontenerowe może dać Ci możliwość uprawiania wszelkiego rodzaju kwiatów, roślin, a nawet warzyw. Możesz także ominąć problem mrozu, zabierając pojemniki do środka podczas mroźnej pogody.

Ogrodnictwo, jeśli zostanie prawidłowo wykonane, może pomóc w uzupełnieniu Państwa lub Państwa firmy. Chociaż rośliny mogą nie być ludzkie, nadal mają życie i zasługują na dobrą opiekę. Więc zrób sobie przysługę i zrób swoje badania, pracuj ciężko w brudzie i miej trochę cierpliwości, aby pomóc w rozwoju i dbaniu o swój ogród.