Twoja nowa fryzura — jak wybrać perukę?

peruki krótkie

Wybór peruki to poważny zakup, do którego trzeba się odpowiednio przygotować. Wiąże się to zazwyczaj z większym wydatkiem na lata, dlatego podjęcie pochopnej decyzji nie jest pożądane. Podążając za kilkoma wskazówkami na pewno nie popełni się błędu podczas zakupu peruki. 

Rodzaje peruk

Peruki dzielą się na dwie główne grupy: naturalne oraz syntetyczne. Każdy rodzaj peruki posiada wady i zalety, wybór odpowiedniego produktu zależy od preferencji oraz budżetu przeznaczonego na dokonanie zakupu. Dodatkowo poza samym rodzajem włosa wybrać należy odpowiedni rodzaj czepka oraz mocowania. Peruka naturalna cechuje się idealnym wręcz odwzorowaniem prawdziwych włosów. Można je dowolnie modelować, ponieważ są odporne na działanie suszarki czy prostownicy. Są trwałe i potrafią służyć długie lata. Jako minusy wymieć można wysoki koszt produktu oraz bardziej skomplikowaną pielęgnację. Peruki syntetyczne z wyższej półki bardzo dobrze imitują włosy naturalne. Cechują się mniejszym ciężarem, łatwością użytkowania oraz łatwiejszą pielęgnacją. Minusem peruk syntetycznych jest mniejsza przewiewność, częsty brak możliwości dowolnego jej ułożenia oraz materiały, z jakich jest wykonana. Krótkie peruki są w ofercie na stronie https://wigsss.com/sklep/kat/peruki-damskie/fason/peruki-krotkie/.

Typy czepków

Równie istotnym elementem peruki co jej włosy jest czepek. Musi być wykonany z wysokiej jakości materiałów hipoalergicznych, ponieważ cały czas ma kontakt ze skórą głowy. Baza czepka musi być odpowiednio dopasowana, aby maksymalnie zwiększyć komfort noszenia. Producenci prześcigają się w stosowaniu rozmaitych technologii, aby spełnić wszelkie oczekiwania klientów. Rodzaje czepków, jakie można wyróżnić to:

  • tradycyjne elastyczne — baza wykonana maszynowo, jest wytrzymała oraz stosunkowo niedroga
  • front lace — przewiewne wykonane z koronki, najczęściej z tiulu w kolorze beżowym
  • monofilament — warstwa mikroskóry, która prezentuje się w postaci cienkiej siateczki, do której włosy doszywane są ręcznie

Wybór peruki

Odpowiedni wybór peruki może przysporzyć wielu kłopotów i wątpliwości. Dobrym pomysłem wydaje się odwiedzenie specjalistycznego sklepu zajmującego się sprzedażą peruk. Odwiedziny w sklepie pozwolą na porównanie wielu produktów, sprawdzenie oferty danego producenta oraz konsultację z wykwalifikowanym sprzedawcą. Dobór odpowiedniej peruki musi być związany z wszelkimi parametrami ludzkiego ciała. Włosy należy dobrać do owalu ludzkiej twarzy, ogólnego zarysu sylwetki oraz proporcji ciała. Rozmowa ze specjalistą pozwoli na rozwianie wątpliwości co pozwoli na ograniczenie straty czasu i wybór odpowiedniego produktu.