Tajlandia i Singapur przyspieszą rozmowy na temat Green Lane

Singapur

Zgodnie z oświadczeniem opublikowanym ostatnio przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Singapuru, Singapur i Tajlandia będą przyspieszać dyskusje na temat rozwoju zielonego pasa, aby ułatwić niezbędne podróże korporacyjne między dwoma narodami w tym nowym normalnym świecie COVID-19.

Te dwa kraje azjatyckie przeprowadziły ostatnio nawet ważne owocne rozmowy w ramach wideokonferencji, podczas których omawiały zwiększenie elastyczności łańcuchów dostaw.

Układ zielonego pasa umożliwi podróże służbowe i służbowe między Singapurem a Tajlandią przy jednoczesnym przestrzeganiu zalecanych środków ochrony zdrowia. Kwalifikujący się podróżni będą musieli przestrzegać określonych protokołów, takich jak przesyłanie programów wycieczek i pobieranie wymazów .

Inicjatywa ta dała nowe nadzieje urzędnikom korporacyjnym i właścicielom firm, którzy od dawna borykają się z przebiegiem swoich oficjalnych programów w związku z kryzysem COVID-19.

Podczas e-spotkania narody podzieliły się między sobą swoimi osobistymi doświadczeniami dotyczącymi radzenia sobie z pandemią, a nawet przekazały wzajemnie zestawy testowe i środki medyczne. Omówili również ważne postępy poczynione we wzajemnej współpracy w różnych dziedzinach, takich jak obrona, edukacja, finanse i handel.

Singapur planuje również utworzenie zielonych pasów do podróży z innymi sąsiednimi krajami, takimi jak Japonia i Indonezja . Wcześniej kraj wprowadził również taką umowę z Malezją, aby ułatwić ważne podróże służbowe między dwoma krajami na krótki okres 14 dni.