Sukces finansowy jest łatwy, gdy używasz tych wskazówek

sukces

Chociaż istnieje wiele aspektów bycia opłacalnym, najważniejszą kwestią są osobiste finanse. Może być trudno wiedzieć, od czego zacząć, gdy zaspokajasz swoje osobiste potrzeby finansowe. Ten artykuł przedstawia kilka wskazówek i porad, które powinny dać odrobinę jasności w kwestii osobistych finansów.

Jeśli chodzi o własne finanse, zawsze należy pozostać zaangażowanym i podejmować własne decyzje. Chociaż to jest w porządku, aby polegać na poradach od swojego brokera i innych specjalistów, upewnij się, że jesteś tym, który podejmie ostateczną decyzję. Grasz własnymi pieniędzmi i tylko Ty powinieneś decydować kiedy jest czas na kupno, a kiedy na sprzedaż.

Kupując samochód, należy wybrać samochód używany. Pierwsze 10.000 mil na samochodzie jest najdroższe. Niech ktoś inny prowadzić samochód z partii, a następnie można skorzystać z obniżenia ceny, gdy idziesz do zakupu samochodu. Wartość samochodu nie pójdzie w dół dużo, ale cena będzie przy zakupie używanego.

Spróbuj trzymać się z dala od dostania się do długu, kiedy można tak swoje finanse osobiste mogą korzystać. Niektóre długi będą nieuniknione, jak kredyty studenckie i hipoteczne, ale należy unikać zadłużenia na kartach kredytowych, jak zaraza. Pożyczanie mniej oznacza, że masz mniej pieniędzy do zapłacenia na opłaty i odsetki.

Jeśli chodzi o inwestycje, staraj się pamiętać, najpierw akcje, a później obligacje. Kiedy jesteś młody, inwestujesz w akcje, a kiedy jesteś starszy, przenosisz się na obligacje. Wybór akcji to wspaniała długoterminowa strategia inwestycyjna. Jeśli na rynku przyjdzie kolej na gorsze, będziesz miał mnóstwo czasu na nadrobienie tego, co straciłeś. Obligacje są mniej ryzykowne i lepiej inwestować w miarę starzenia się.

Wyższe wykształcenie może zapewnić Ci lepszą pozycję w finansach osobistych. Dane ze spisu powszechnego wskazują, że osoby z tytułem licencjata mogą zarobić prawie dwa razy więcej pieniędzy niż ktoś z dyplomem. Nawet jeśli istnieją koszty związane z pójściem na studia, w końcu zwrócą się one same i więcej.

Często łatwiej jest zaoszczędzić pieniądze, jeśli nie musisz się nad tym zastanawiać, więc dobrym pomysłem może być założenie bezpośredniej wpłaty, tak aby pewien procent z każdej wypłaty był automatycznie wpłacany na konto oszczędnościowe. W ten sposób nie musisz się martwić o to, że będziesz pamiętał o przekazaniu pieniędzy.

Zarządzaj swoimi finansami w banku, który oferuje bezpłatne konto czekowe. Nawet jeśli opłaty wydają się być niewielkie, posiadanie konta czekowego, które pobiera opłaty co miesiąc, może ściągnąć z Twojego konta setki dolarów rocznie. Wiele banków i unii kredytowych nadal oferuje całkowicie bezpłatną opcję konta czekowego.

Jeśli lubisz licytować na aukcjach i cieszyć się wspaniałym znaleziskiem, kupowanie przedmiotów w opuszczonych schowkach magazynowych może być dla Ciebie rzeczą. Kupując te schowki, masz możliwość znalezienia potencjalnie cennego przedmiotu. Przedmiot ten może zostać odsprzedany za znacznie wyższą cenę, co daje Ci pewien zysk finansowy.

Upewnij się, że płacisz tylko za tę kwotę ubezpieczenia domu, której potrzebujesz. Nie możesz zgłosić roszczenia na kwotę większą niż wartość Twojego domu i jego zawartości, więc posiadanie wysokiego ubezpieczenia może oznaczać, że płacisz za coś, czego nie możesz nawet użyć. Zrób inwentaryzację swojego domu i uzyskać przybliżony szacunek tego, co można żądać, a następnie porozmawiać z agentem ubezpieczeniowym, aby upewnić się, że pokrycie odpowiada tej kwocie.

Zrobić duży kalendarz dla swojej woli, że ma mapę na nim zawierające wszystkie płatności. Czyniąc to, masz zamiar dokonać terminowych płatności na wszystko, nawet gdy oświadczenia na papierze są późno lub nie przyjść w mailu. Ułatwia to budżetowanie i pomaga uniknąć spóźnionych opłat.

Oszczędzając pieniądze, większość ekspertów zgadza się, że najlepiej jest mieć co najmniej 3 miesięczne wynagrodzenie odłożone na nagły wypadek. Może to pomóc w pokryciu kosztów wszelkiego rodzaju katastrof, takich jak wypadki samochodowe, rachunki medyczne, bilety drogie, pożar, kosztowny sprzęt, taki jak komputer czy lodówka, który trzeba wymienić, lub innych kosztownych niefortunnych zdarzeń.

Kiedy gromadzisz bogactwo, nie wydawaj więcej niż przynosisz. Często ludzie wydają więcej, niż się wydaje. Ci sami ludzie następnie pożyczają, aby zrekompensować sobie straty. To jest przepis na katastrofę, ponieważ nigdy nie gromadzi się pieniędzy. Ustalcie, ile pieniędzy macie w każdym miesiącu i upewnijcie się, że wasze wydatki nie przekraczają tej kwoty.

Zawsze staraj się unikać złych długów. Dobrym przykładem nieściągalnych długów jest posiadanie salda na karcie kredytowej. Większość kart kredytowych ma bardzo wysokie oprocentowanie, co oznacza, że mały zakup może kosztować cię dwa lub trzy razy więcej niż na początku.

Zapoznaj się z ochroną ubezpieczeniową i sprawdź, czy odpowiada ona Twoim potrzebom. Czasami masz niepotrzebne pokrycie w jednym obszarze, a za mało w innym. Zawsze można przejść nad swoją polisę z agentem i jeśli to możliwe spróbować uzyskać lepszą ofertę za bycie dobrym klientem.