Sprawdzone sposoby na profesjonalne wybielanie zębów

wybielanie zębów Poznań

Każdy chciałby uzyskać efekt zdrowych, białych zębów – nie zawsze jest to jednak tak proste, jak może się wydawać. W wielu przypadkach nawet odpowiednia higiena jamy ustnej może nie wystarczyć. Owszem, zęby będą zdrowe, lecz problemem będzie ich kolor.

Przebarwienia powstające na przykład z powodu picia kawy czy też palenia papierosów sprawiają, że uśmiech nie spełnia naszych oczekiwań. Co w takiej sytuacji warto zrobić? Najlepszym rozwiązaniem okaże się wizyta u sprawdzonego, cenionego dentysty, gwarantującego realizację skutecznych metod wybielania.

Oczywiście istnieją również sposoby domowe, które jednak rzadko przynoszą pożądany efekt. Czasem są wręcz groźne dla kondycji zębów. Mowa tu przede wszystkim o używaniu sody oczyszczonej i węgla. Oba składniki mogą uszkodzić szkliwo. Sprawia to, że pełną gwarancję ochrony uzyskamy wyłącznie korzystając z pomocy specjalisty.

Wybielanie zębów u dentysty – na czym polega?

Sposobów na piękny, białych uśmiechu jest co najmniej kilka. Lekarz za każdym razem stara się dobrać ten najlepszy. Sporą popularnością cieszy się chociażby tak zwana metoda nakładkowa, która związana jest z założeniem szyny na zęby. Zostaje ona wypełniona specjalnym środkiem wybielającym – tak rozumiana kuracja przeważnie trwa około 2 tygodnie.

Kolejnym sposobem na wybielanie zębów jest metoda naświetleniowa, realizowana przy użyciu specjalistycznego sprzętu, a także żelu tlenowego i ochronnego. W jej przypadku możemy liczyć na zauważalny, długotrwały efekt po zaledwie 20 minutach naświetlania!

Te i inne metody realizowane są w cenionych gabinetach dentystycznych, które mogą pochwalić się wieloma pozytywnymi opiniami zadowolonych pacjentów. Warto zwracać na nie uwagę podczas porównywania konkretnych placówek. Zawarte w nich informacje mogą okazać się bowiem niezwykle pomocne – dzięki nim dowiemy się, jak przebiega sam zabieg, jakie jest podejście lekarza do pacjenta i czy stosowane kuracje rzeczywiście przynoszą skutek.