Kwatery pracownicze podczas pandemii

kwatery pracownicze

Trwająca od 2020 roku pandemia całkowicie odmieniła sytuację w praktycznie każdej branży. Wiele firm (zwłaszcza usługowych) zostało zamkniętych, inne przeszły na tryb zdalny. Problemem dla części przedsiębiorstw stało się też zakwaterowanie własnych pracowników.

Spora część hoteli, moteli i noclegownia musiała zawiesić swoją działalność, pozostałe natomiast mocno ograniczyły realizację swoich usług. Zmieniło się również podejście osób zatrudnionych w niektórych firmach. Zaczęli oni obawiać się przyjazdu do pracy, głównie z powodu szalejącego wirusa. Problemy te dotknęły na przykład przedsiębiorstw budowlanych, które korzystały z pracowników wysyłanych w różne części kraju.


W jaki sposób zapewnić im bezpieczny, wygodny kwaterunek w czasie pandemii? Na przykład decydując się na specjalne kwatery pracownicze, utrzymywane w pełnym reżimie sanitarnym. Dzięki nim ryzyko zachorowań znacznie spada, sami pracownicy nie muszą obawiać się tego, że przyniosą chorobę do własnych domów. Korzystając z kwater, zostają niejako odizolowani od zagrożenia, co umożliwia im realizację wszystkich zleconych zadań.

Czym wyróżniają się kwatery pracownicze przystosowane do warunków pandemicznych?

Uwagę warto zwrócić przede wszystkim na to, że wnętrza takich kwater są dezynfekowane z użyciem skutecznych środków, które w znaczący sposób redukują ilość szkodliwych mikroorganizmów. O czystość pomieszczeń stale dba obsługa, dzięki czemu ryzyko stale pozostaje na niskim poziomie.

Do tego dochodzą wszelkiego rodzaju udogodnienia, które zachęcają pracowników do korzystania z takich rozwiązań. Mowa tu nie tylko o wygodnych łóżkach i pełnym umeblowaniu, ale też o stałym dostępie do internetu czy darmowym parkingu.

Decydując się na kwatery pracownicze, warto celować w placówki cieszące się uznaniem wśród klientów. Dokładna analiza oferty pozwoli wybrać nocleg o wysokim standardzie, a także usługi świadczone przez firmy dbające o porządek i właściwą ochronę gości przed zagrożeniem wirusowym.