Paczkarka do złomu – jak wybrać najlepszy sprzęt?

Paczkarka do złomu

Paczkarki należą do rodzaju maszyn, których celem jest zgniatanie oraz paczkowanie różnego rodzaju przedmiotów – w tym między innymi złomu. Zależy ci na niezawodnym sprzęcie? Poznaj jego rodzaje dostępne w ofercie atlas-poland.pl i postaw na kompleksowe rozwiązanie.

W jakim celu stosuje się paczkarki do złomu?

Maszyny tego rodzaju stanowią duże ułatwienie dla przedsiębiorców, ze względu na możliwość zgniatania i paczkowania złomu. Jest to zatem prosty sposób na oszczędność znacznej ilości miejsca na danym terenie, jak również praktyczne rozwiązanie na przechowywanie złomu. W zależności od rodzaju urządzenia, może być ono sterowane zdalnie, co ułatwia ich obsługę techniczną – sprawdza się to zwłaszcza w momencie, gdy praca polegająca na obsłudze maszyny oraz jej napełniania wykonywana jest wyłącznie przez jedną osobę. 

Który rodzaj paczkarki od atlas poland wybrać?

W ofercie atlas-poland.pl znajdziesz różnego rodzaju paczkarki, różniące się pomiędzy sobą wymiarami oraz parametrami technicznymi. Podczas właściwego doboru maszyn należy kierować się przede wszystkim osobistymi potrzebami, dzięki czemu sprzęt doskonale sprawdzi się nawet w przypadku najcięższych zadań. Warto przemyśleć kwestie dotyczące częstotliwości używania paczkarki, jak i jej mocy, by na tej podstawie wybrać jej odpowiedni rodzaj. Jakiego rodzaju kompletne rozwiązania znajdziesz w atlas poland?

Paczkarka automatyczna B3000 ATLAS to urządzenie o niewielkich rozmiarach, posiadające siłę nacisku równą wadze 100 ton na każdą z dwóch klap, w które zostało ono wyposażone. Przy jego pomocy stworzysz równej wielkości paczki, mierzące 460 mm x 460 mm. Standardowe wyposażenie paczkarki obejmuje przegrodę hydrauliczną, jednak wśród dostępnych opcji znajdują się również automatyczny cykl prasowania, żuraw hydrauliczny, przednie stabilizatory, silnik elektryczny, a nawet klimatyzację czy radio. Większą siłą nacisku, wynoszącą 150 ton, charakteryzuje się natomiast model B4500, którego wydajność wynosi 4-7 ton na godzinę.

Modele B5000 i B5500 wyróżniają się siłą nacisku klap, w przypadku których wartość każdej z nich wynosi 175 ton oraz siłą tłoka zgniatającego o nacisku 110 ton. Wymiary paczki po zgnieceniu wynoszą 860 mm x 640 mm. Paczkarka B5500 posiada jednak wydajniejszy silnik o mocy 106 kW przy prędkości obrotowej 2200 obr/min. Chociaż większość kwestii przedstawia się podobnie jak w innych modelach, w modelu B5500 zastosowany został jednak blok dystrybucyjny DENISON. Najmocniejszym ze sprzętów, przeznaczonym dla wymagających, jest paczkarka automatyczna B6200sw. Każda z klap wywiera nacisk o masie 630 ton, zaś wymiary paczki po zgnieceniu to 860 mm x 640 mm. 

Dlaczego paczkarka to najlepsza inwestycja?

Zakup lub wynajem paczkarki do złomu jest w stanie zagwarantować wiele korzyści – zwłaszcza wtedy, gdy maszyna zostanie odpowiednio dopasowana do własnych potrzeb i oczekiwań. Warto zaznaczyć, że użycie paczkarki znacząco ułatwia transport złomu do miejsca docelowego. Zastosowanie technologii roll-on-roll-of umożliwia natomiast załadowanie i rozładowanie paczkarki nawet zwykłą ciężarówką. Dodatkowe wyposażenie urządzeń sprawia, że są one wielozadaniowe, służąc między innymi jako żuraw czy ładowarka. Zastosowanie paczkarki w przedsiębiorstwie to również duża oszczędność firmowych środków, gdyż zarówno koszt składowania złomu, jak i jego transportu staje się automatycznie dużo niższy. Mimo, iż inwestycja w tego rodzaju sprzęt nie zawsze należy do najniższych, warto wziąć pod uwagę szereg zalet wynikających z jej użytkowania.