Elementy tablicy manipulacyjnej dla dzieci

Elementy tablicy manipulacyjnej dla dzieci

Sensoryczne zabawki są ciągle na topie i nic nie wskazuje na to, żeby mogło się to zmienić! Dlaczego? Tego rodzaju zabawki, tak jak w przypadku tablicy manipulacyjnej kształtują motorykę małą, rozwijają kreatywność i umiejętność logicznego myślenia. A możesz chcesz zrobić dla dziecka jego własną tablicę sensoryczną? Nic nie stoi na przeszkodzie! Te niezwykle kreatywne zabawki stworzone z myślą o najmłodszych i powstałe z bezpiecznych materiałów stanowią idealny prezent dla dziecka, który możesz podarować na każdym etapie jego rozwoju. Drewniane elementy do tablicy manipulacyjnej wymieniane co jakiś czas zapewnią dziecku mnóstwo radości zapewniając mu wiele godzin beztroskiej zabawy.

Zachodzisz w głowę, jakie elementy tablicy manipulacyjnej byłyby najodpowiedniejsze dla Twojego malucha? Dzięki wnikliwej obserwacji maluszka z łatwością dostrzeżesz czym się interesuje lub co jeszcze sprawia mu trudność – wówczas warto nad tym popracować. Jeśli Twój maluch uwielbia zaglądać do wszystkich szafek, które ma w zasięgu wzroku, wybierz elementy tablicy manipulacyjnej z otwieranymi okienkami lub drzwiczkami.

Wyposażenie tablicy manipulacyjnej dla dzieci

Jeśli Twoja pociecha lubi obracać przedmiotami, postaw na takie elementy tablicy manipulacyjnej, które pozwolą jej doskonalić tą umiejętność. Zębatki i klepsydry w tym przypadku będą doskonałym wyborem, z kolei jeśli Twój maluszek ekscytuje się różnego rodzaju dźwiękami podaruj mu elektroniczny dzwonek do drzwi lub rowerowy klakson. Poszczególne elementy tablicy manipulacyjnej kształtują rozwój malucha na wielu różnych płaszczyznach. Dzięki temu, że ich funkcje są zróżnicowane, elementy tablicy manipulacyjnej będą dostarczać dziecku rozmaitych bodźców.

Tablica manipulacyjna, jako niezwykle popularna zabawka edukacyjna, może posiadać takie elementy jak:

  • ozdobne litery do tablicy sensorycznej
  • klepsydry
  • koła zębate ze sklejki
  • labirynty do tablicy manipulacyjnej
  • drzwiczki i okienka do tablicy manipulacyjnej
  • klakson samochodowy
  • elektroniczny zamek do drzwi
  • puzzle

Drewniane elementy do tablicy manipulacyjnej dla dzieci

Zastanawiasz się w co wyposażyć tablicę manipulacyjną? Tak naprawdę, jeśli samodzielnie konfigurujesz jej poszczególne elementy, wówczas ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia. Wszystko co się obraca, wyciąga, otwiera, zamyka, przesuwa i wkłada będzie doskonale wpływać na rozwój motoryki małej każdego maluszka. Nauka poprzez zabawę nigdy przedtem nie była tak przyjemna z drewnianymi elementami do tablicy manipulacyjnej.

Poszczególne elementy tablicy manipulacyjnej wzbudzają w dziecku ciekawość i zainteresowanie. Kupując tablicę dla niemowląt wybierzmy modele z prostymi mechanizmami, które są przyjemne w dotyku, miękkie, szeleszczące i obrotowe. Podczas zabawy dziecko docieka dlaczego po naciśnięciu dany element wydaje dźwięk, tym samym ćwiczy sprawność rączek, a ponadto kształtuje koncentrację, koordynację oraz motorykę. Jednak elementy do tablicy manipulacyjnej to przede wszystkim masa rozwijającej zabawy, która na długie godziny zajmie Twojego malucha.

Elementy tablicy manipulacyjnej pochodzą wyłącznie ze sprawdzonych źródeł, z tego względu charakteryzują się najwyższą jakością i bezpieczeństwem wykonania. Każdy element jest niezwykle gładki z zaokrąglonymi brzegami i pomalowany nietoksyczną farbą, dzięki czemu  stanowi bezpieczną zabawkę dla delikatnych rączek maluszka. Szukasz zabawki, która będzie wspierać rozwój Twojego dziecka? Postaw na tablicę sensoryczną dla dzieci, która ma tak wiele do zaoferowania.