Ile trzeba wietrzyć mieszkanie po ozonowaniu?

wietrzenie mieszkania

Z uwagi na swoje właściwości dezynfekcyjne ozonowanie cieszy się coraz większą popularnością. Sięgają po nie już nie tylko firmy i instytucje, ale również klienci indywidualni. Jak długo trzeba wietrzyć mieszkanie po ozonowaniu? Kiedy pomieszczenia są zdatne do ponownego użytku?

Ozonowanie mieszkań – Poznań. Jak długo trzeba wietrzyć mieszkanie po zabiegu?

Jedną z coraz chętniej wybieranych metod dezynfekcji jest ozonowanie mieszkań. Poznań nie jest w tej kwestii odosobniony. Coraz więcej jego mieszkańców decyduje się na skorzystanie z zabiegu. Pozwala on nie tylko na dobre rozprawić się z drobnoustrojami chorobotwórczymi, ale również usuwa przykre zapachy. Dociera do wszystkich zakamarków wnętrza, zabijając wirusy, bakterie, pleśń i roztocza. Ozonowanie jest przeprowadzane także w ramach oczyszczania pomieszczeń po zalaniu, pożarze czy też wycieku toksycznych substancji.

Wykorzystywany podczas zabiegu ozon to silnie reaktywny gaz. Przebywanie w ozonowanym wnętrzu jest zabronione. Na szczęście gaz ma stosunkowo krótki czas rozpadu. Szacuje się, że w powietrzu wynosi on około 20 minut. Niemniej dla pewności zaleca się, aby mieszkanie było wietrzone przez 30 minut od zakończenia zabiegu.

Po wywietrzeniu mieszkanie jest w pełni zdatne do użytku, mimo że czuć w nim charakterystyczny zapach (przypominający powietrze po burzy). To naturalny efekt uboczny ozonowania. Aromat może się utrzymywać we wnętrzach nawet przez dwa dni. Co ważne, aby zabieg odniósł zamierzone skutki i był bezpieczny dla mieszkańców, należy bezwzględnie słuchać zaleceń specjalisty. Jeśli zajdzie taka potrzeba, może on wydłużyć czas wietrzenia mieszkania.

Ozonowanie cieszy się coraz większym uznaniem zarówno wśród właścicieli firm, jak i klientów indywidualnych. Pozwala bowiem pozbyć się niewidocznych zagrożeń – wirusów, bakterii i roztoczy, które każdego dnia czyhają na człowieka. Eliminuje również brzydkie zapachy, a co nawet ważniejsze – przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności jest w pełni bezpieczne dla użytkowników wnętrz.