Czym kierować się przy wyborze bramy garażowej?

brama garażowa

Każdy, kto planuje kupno bramy garażowej powinien dowiedzieć się, jakie kryteria warto wziąć pod uwagę przy zakupie, tak by w ostateczności zakupiona brama spełniła wszystkie potrzeby i oczekiwania klienta.

Z pewnością tym tematem zainteresowane będą osoby, które budują nowy dom, w tym także garaż. Ten artykuł okaże się przydatny i z pewnością sprawi, że dokona się korzystnego zakupu.

Brama garażowa – najważniejsze kryteria

Jednym z najważniejszych kryteriów, jakie należy wziąć pod uwagę przy wyborze bramy garażowej, jest bezpieczeństwo. Jeśli garaż jest połączony z domem dodatkowymi drzwiami, jest to szczególnie ważny czynnik. Kolejny ważny czynnik to sposób otwierania bramy. Do wyboru są bramy garażowe skrzydłowe, uchylne lub przesuwne. Bramy uchylne są najpopularniejsze, bo są stosunkowo tanie, choć należy podkreślić, że tego rodzaju bramy garażowe częściej ulegają różnym awariom i usterkom.

Brama skrzydłowa, jak sama nazwa wskazuje, składa się z dwóch skrzydeł i każde z nich zamyka się oddzielnie. W ten sposób nie jest konieczne posiadanie dużej przestrzeni, jak w przypadku bramy przesuwnej. Bramy skrzydłowe Mogą mieć różne rozmiary, a sposób napędu wpływający na typ otwierania się bramy może być ręczny lub automatyczny. Brama przesuwna przesuwa się na boki, aby się otworzyć i stanowi alternatywę dla bramy z drzwiami skrzydłowymi. Czynnikiem, który warunkuje montaż tego typu bramy to posiadanie odpowiedniej przestrzeni do utworzenia przesuwnego pasa.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji co do bramy garażowej, warto przemyśleć to, jaki budżet chcemy przeznaczyć na zakup. Wbrew pozorom tanie oferty wcale nie okażą się korzystne. Pamiętajmy, by kryterium związane z bezpieczeństwem powinno być priorytetem. W tym celu należy upewnić się, że brama jest zamykana i zabezpieczona przed włamaniem. Istnieją różne sposoby zabezpieczenia bram garażowych przed włamaniem. Kupując nową bramę garażową należy upewnić się, że posiada ona napęd elektryczny. Dlaczego? Ponieważ tego typu napęd działa również jako ochrona przed włamaniem. Biorąc pod uwagę powyższe kryteria co do wyboru odpowiedniej bramy garażowej, z pewnością wybierzemy bramę, która spełni potrzeby i oczekiwania każdego, nawet najbardziej wymagającego, klienta.

Po więcej informacji zapraszamy: Bramy garażowe Poznań