Czas na duże zakupy – wybieramy rowery dla całej rodziny!

rower

Cała Wasza rodzina lubi aktywność fizyczną, dzieci już podrosły, a Wasze jednoślady nie są już w najlepszym stanie? Czas na zakupy. Dzięki nim wybierzecie się na wspólną wycieczkę rowerową po miejskich ścieżkach. Oczywiście pewnie interesują Was modele wysokiej jakości, które jednocześnie nie zrujnują Waszego portfela. W takim razie mamy dla Was idealne propozycje dla całej rodziny, zatem mamy, taty i dzieci. Podpowiemy też jak bezpiecznie przewozić na rowerze małego szkraba, który nie jeździ jeszcze na własnym rowerku.

Po pierwsze: rower miejski dla taty

Zaczniemy od głowy rodziny. Dla taty proponujemy rower miejski Romet Orion 20″. Jeśli masz do 185 cm wzrostu, to taki rower na 26” kołach będzie dla Ciebie bardzo wygodny. Jego koszt to ok. 1,5 tys. zł, zatem stosunkowo niewiele. Jest to model wyposażony w manetki i przerzutki tylne Shimano Nexus, a także mechanizm korbowy Cyclone CTL-3 38T 170 mm. Ponadto bezpieczeństwo zapewni Ci hamulec przedni V-brake Alhonga HJ- 811AD7 aluminiowy, a także hamulec tylny Torpedo. Rower wyposażony jest w stalową sztycę, a także przednią lampę Buchel Retro Sportled oraz tylną JY-397 LED. Warto zwrócić też uwagę na jego świetny wygląd w stylu retro. Przekładnia w tylnej piaście zwiększ komfort jego użytkowania w mieście. Ten i inne świetne modele miejskie znajdziesz w asortymencie sklepzrowerami.pl – oferta i jej różnorodność na pewno spełni Twoje oczekiwania.

Po drugie: rower miejski dla mamy

Miejskie rowery damskie są piękne, a jednocześnie posiadają bardzo dobre podzespoły. Przykładem może być rower Romet Symfonia 2 biało-różowy 19″, który świetnie sprawdzi się dla kobiet o wzroście od 178 do 185 cm. Oczywiście jeśli jesteś niższego wzrostu, znajdziesz model z mniejszym rozmiarem ramy. Polecamy np. Romet Pop Art LUX 28 fioletowy 17″, dla kobiet o wzroście od 168 do 178 cm. Te modele również zakupisz za ok. 1,5 tys. zł. Symfonia 2 wyposażona jest dodatkowo w funkcjonalny koszyczek, który mama może wykorzystać na drobiazgi czy też włożyć do niego prowiant na podróż dla całej rodziny. Przełożenia znajdują się w tylnej piaście co ułatwia jazdę w różnych warunkach, a na uwagę zasługuje także rama gwarantująca wygodną, odciążającą kręgosłup, wyprostowaną pozycję w czasie jazdy.

Po trzecie: rower dla dziecka dziewczynki w wieku wczesnoszkolnym

Rower dla dziecka w wieku szkolnym powinien mieć odpowiednio dobraną wysokość ramy, a także wielkość kół. Trzeba zmierzyć wykrok, tak by dziecko wygodnie wsiadało na rower i z niego zsiadało. Oczywiście dla dziewczynki odpowiednie będzie model z wyprofilowaną ramą i skośną rurką. Rozmiar ramy 13″ będzie odpowiedni dla dziewczynki o wzroście od 120 do 145 cm. Doskonałym wyborem może być rower Romet Panda 2.0 24 13″. Ma design zbliżony do damskich rowerów miejskich, ochronę łańcucha, a także funkcjonalny bagażnik. Jest wyposażony zarówno w przednią, jak i tylną lampę LED. Wyposażony jest podobnie jak inne modele marki Romet, w hamulec V-brake Alhonga, a także tylny hamulec Torpedo. Nie jest też bardzo ciężki bo waży 14,4 kg.

Po czwarte: rower dla chłopaka – nastolatka

Ponieważ nastolatkowie coraz mniej spędzają czasu ze swoimi rodzicami, to warto namówić nastoletniego syna na wspólną wycieczkę od czasu do czasu. Być może przekona go zakup nowego roweru. Jaki model polecamy? Wszystko zależy od wzrostu młodego rowerzysty, bo modele dziecięce z reguły przeznaczone są do wzrostu ok. 170 cm. Jeśli jednak mamy do czynienia z 15-16 latkiem, który jest już dobrze zaznajomiony z jazdą na rowerze, to można dla niego wybrać już rower męski. Można zdecydować się na wspomniany rower Romet, jednak jeśli ma smykałkę także do jazdy po leśnym czy górskim terenie, można wybrać jeden z rowerów MTB. Dobrze sprawdzi się Rower Romet Mustang 3M 17″. Oczywiście możesz wybrać większy rozmiar ramy, dopasowany do wzrostu nastolatka. To rower, którego koszt wynosi ok. 3 tys. zł, zatem musisz mieć pewność, że na pewno będzie na nim jeździł z przyjaciółmi. Sportowa geometria, a także 29-calowe koła zapewniają dynamiczną jazdę, a bezpieczeństwo zapewniają skuteczne hamulce tarczowe.

Warto jeszcze wspomnieć o przewożeniu małych dzieci na rowerze. Tu niezbędne będzie dopasowanie odpowiedniego fotelika rowerowego montowanego na bagażniku. Trzeba zadbać o stabilny montaż i zapięcie pasów bezpieczeństwa.