Co wyróżnia płytki Cavalli? Jak wybrać włoskie płytki do łazienki?

włoskie płytki

Projektując łazienkę, ogromną uwagę zwracamy przede wszystkim na płytki, które w głównej mierze będą decydowały o tym, jaki charakter będzie miało to pomieszczenie. Pod uwagę bierzemy zarówno kolor, wzór, jak i ich wielkość, czy kształt. Niezwykle istotną kwestią jest również jakość, dlatego warto zwrócić uwagę na cieszące się dużym zainteresowanie płytki pochodzące z Włoch. Czym wyróżniają się płytki z południa Europy? Co charakteryzuje produkty marki Cavalli i do jakich wnętrz będą one pasować?

Płytki Cavalli – co je wyróżnia?

Roberto Cavalli, włoski projektant, który tworzy niezwykłe płytki ceramiczne, rozpoczął swoją karierę od świata mody. Świat usłyszał o nim już w latach ‘70 XX wieku, kiedy to opatentował technikę drukowania na skórze. W późniejszym czasie zajął się tworzeniem kolekcji ubrań, akcesoriów, a nawet perfum, aż w końcu dotarł do miejsca, w którym zafascynowały go elementy wyposażenia wnętrz.

Bez wątpienia warto zapoznać się z projektami tego uzdolnionego Włocha, dlatego płytki Cavalli przejrzysz na bellamica.pl. Szczególnie powinny przypaść one do gustu miłośnikom stylu glamour, ale nie tylko. Płytki ceramiczne Cavalli spodobają się osobom, które zachwyca bogate wzornictwo, wyraziste kolory oraz zdecydowane formy. Decydując się na urządzenie łazienki, wykorzystując produkty tej marki, wybieramy luksus i ponadprzeciętność.

Dlaczego warto wybrać włoskie płytki do łazienki?

Dla osób, które interesują się tym tematem, nie jest tajemnicą, że w ostatnim czasie włoskie płytki ceramiczne są wyjątkowo na topie. Bardzo chętnie wybierają je architekci i projektanci, którzy cenią włoską dokładność i precyzje. Przyglądając się włoskim płytkom trudno nie zachwycić się widoczną dbałością o detale, a także wysoką jakością wykorzystywanych materiałów. To propozycja dla wszystkich, którym zależy na wytrzymałości i odporności na działanie różnego rodzaju czynników, które mogą spowodować, że z czasem ceramika traci swój blask.

Oglądając współczesne projekty łazienek, można zauważyć, iż modne jest komponowanie skomplikowanych układów płytek, różnego rodzaju wzorów i mozajek, które tworzą idealnie gładką, pozbawioną skaz powierzchnię. Taki efekt można uzyskać, wybierając włoskie płytki rektyfikowane, które posiadają idealnie równe krawędzie i identyczne rozmiary.

Włoskie płytki marki Cavalli to propozycja nie tylko dla osób, które dobrze czują się we wnętrzach urządzonych w stylu śródziemnomorskim. To propozycja także dla fanów ponadczasowej klasyki oraz nowoczesności.

Przykładowe aranżacje łazienek z płytkami Cavalli

Łazienka to miejsce bardzo ważne w każdym domu. To w niej dbamy o swoją higienę, ale również poprawiamy swój wygląd, szykujemy się do wyjścia, czy szukamy odpoczynku i chcemy się zrelaksować. Idealna łazienka musi być więc nie tylko praktyczna, ale również dopracowana pod względem estetycznym, abyśmy czuli się w niej dobrze. Wśród propozycji płytek ceramicznych Cavalii znajdziemy więc odważne motywy zwierzęce, uspokajającą szarość z klasycznymi marmurkowymi elementami, czy niebanalne, piaskowe desenie, dzięki którym łazienka w odcieniach beżu i brązu nie będzie zwyczajna, ani nudna.