Potrzebujesz pieniędzy? Znajdź pieniądze w tych nieoczekiwanych miejscach

finanse

Ponieważ pandemia koronawirusa się przedłuża, a gospodarka USA pozostaje pogrążona w recesji, wielu Amerykanów może mieć problemy z zdobyciem gotówki. 

Według Biura Statystyki Pracy, prawie połowa populacji nadal nie ma pracy. Wskaźnik zatrudnienia do liczby ludności, który jest liczbą zatrudnionych jako procent dorosłej populacji Stanów Zjednoczonych, wyniósł w maju 52,8%. Oznacza to, że 47,2% Amerykanów jest bezrobotnych.

Tymczasem w Kongresie nadal oczekuje się kolejnego pakietu stymulacyjnego. Chociaż ostateczny wynik jest niejasny, prezydent Donald Trump niedawno powiedział Amerykanom, że wolą więcej kontroli stymulacyjnych. Przedmiotem dyskusji jest również rozszerzenie zasiłków dla bezrobotnych i premia za powrót do pracy.

Dodatkowe 600 dolarów, które bezrobotni otrzymują obecnie co tydzień, ma zakończyć się 31 lipca lub wcześniej. Jednak dla niektórych skończy się 25 lipca lub 26 lipca, w zależności od tego, jak stany przygotowują swoje cotygodniowe cykle bezrobocia.

Oznacza to, że wiele osób może potrzebować znaleźć sposób na zdobycie większej ilości pieniędzy.

„Naprawdę ważną rzeczą dla każdego jest zrobienie szybkiego budżetu dla siebie” – powiedział Chad Parks, założyciel i dyrektor generalny Ubiquity Retirement + Savings.

„Zacznij od dochodów i odłóż wszystkie absolutnie niezbędne wydatki” – powiedział. „Mówimy tutaj o gołych kościach.

„Jeśli masz liczbę ujemną, musisz szukać źródeł gotówki”.

Parks sugeruje również zgromadzenie pieniędzy, które wystarczą na sześć do dziewięciu miesięcy, więc jeśli Twój budżet wynosi 1000 USD miesięcznie, poszukaj dostępu do 6000 do 9000 USD.

To, gdzie możesz uzyskać te pieniądze, zależy od Twojej sytuacji.

Rozważmy pożyczkę

Eksperci ostrzegają przed wycofaniem się z planu 401 (k), który jest teraz wolny od kar w ramach pakietu pomocy na koronawirusa lub ustawy CARES, na kwoty do 100 000 USD.

Jednak pożyczka może być opcją. Musisz zapłacić odsetki, ale zwracasz je sobie.

Zwykle możesz wziąć pożyczkę w wysokości do 50 000 USD lub 50% posiadanego konta, w zależności od tego, która z tych kwot jest niższa. Ustawa CARES tymczasowo podwoiła tę kwotę do 100 000 USD lub 100% Twojego konta, w zależności od tego, która wartość jest niższa. Okres kredytowania wynosi zwykle pięć lat, ale w przypadku zakupu domu może być dłuższy.

Więcej od Invest in You:
Te 5 zdalnych miejsc pracy kosztuje ponad 60 000 dolarów rocznie
Sześć strategii pomagających niedawnym absolwentom w znalezieniu pracy w tej chwili
5 miejsc pracy z sześciocyfrowymi pensjami, które pozwalają pracować z domu

Istnieją jednak pułapki.

Jeśli odejdziesz z pracy, będziesz musiał spłacić całość pożyczki, zwykle w ciągu 30 dni. Jeśli tego nie zrobisz, będzie się to liczyło jako podział i zapłacisz karę.

„Jeśli nie masz dobrego zabezpieczenia pracy i nie wiesz na pewno, że nic się nie stanie, mówię ludziom, aby byli bardzo ostrożni przy zaciąganiu 401 (k) pożyczek” – powiedział Parks.

Płać mniej za pożyczki

Jeśli chcesz pożyczyć pieniądze, oto dobra strategia.

Dołącz do unii kredytowej. Jest podobny do banku, ale to nie jest dokładnie bank.

Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe są organizacjami non-profit, które istnieją, aby służyć swoim członkom. Podobnie jak banki, mogą przyjmować depozyty, oferować pożyczki i świadczyć inne usługi finansowe. Twoje pieniądze są ubezpieczone  na szczeblu federalnym w federalnej unii kredytowej do kwoty 250 000 USD w ramach National Credit Union Administration, ubezpieczyciela rachunków.

Jedna różnica polega na tym, że spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe są spółdzielniami należącymi do członków. Banki są komercyjnymi przedsiębiorstwami nastawionymi na zysk. Kiedy odkładasz swoje oszczędności na konto bankowe lub bierzesz pożyczkę, jesteś klientem. Wszelkie zyski idą w górę łańcucha do akcjonariuszy.

Ta różnica generalnie oznacza, że ​​w kasie oszczędnościowej otrzymujesz wyższą stopę procentową, a także  możesz pożyczać pieniądze po niższej stopie procentowej .  

Oto spojrzenie na różnicę we wskaźnikach z marca , najnowsze dostępne dane z NCUA.

Średnia krajowa stopa oprocentowania niezabezpieczonej trzyletniej pożyczki o stałym oprocentowaniu w kasie wynosiła 9,28%, a pożyczki bankowej na ten sam okres 10,2%.

Aby wstąpić do unii kredytowej, musisz kwalifikować się do członkostwa, ale jest to mniej trudne, niż mogłoby się wydawać, mówi Jacqueline Ramsay, wiceprezes ds. Publicznych i komunikacji w Krajowym Stowarzyszeniu Federalnie Ubezpieczonych Spółek Kredytowych.

Niektóre spółdzielcze kasy pożyczkowe są otwarte dla osób wykonujących określony zawód, np. Nauczyciela , lub dla krewnych członka.

Użyj kart kredytowych

Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale wykorzystaj dostępny kredyt na karcie kredytowej, aby zapłacić rachunki, zamiast „rabować swoje konto emerytalne” – zasugerował Parks.

Na pewno nie byłbyś sam.

Prawie połowa dorosłych Amerykanów (47%) ma obecnie zadłużenie z tytułu kart kredytowych, według sondażu CreditCards.com opublikowanego w maju. Ankieta wykazała, że ​​spośród tych, którzy już mieli zadłużenie z tytułu kart kredytowych zmierzających do pandemii, 23% zwiększyło to.

Skontaktuj się z pożyczkodawcą i zobacz, jaką pomoc mają do zaoferowania. Możesz pominąć jedną lub dwie płatności lub obniżyć stopę procentową i nie wpłynie to na Twoją zdolność kredytową.

„Niektórzy są bardzo hojni ze swoimi programami trudności” – powiedział Ted Rossman, analityk branżowy w CreditCards.com.

Twój dostawca karty kredytowej może również mieć programy, które pomagają płacić za duże zakupy lub zapewniają dostęp do gotówki. Możesz uzyskać niższą stawkę i większą przewidywalność w swoim harmonogramie płatności.

Jednak unikaj zaliczek gotówkowych z kart kredytowych, ponieważ te stopy procentowe mogą wynosić około 25%, oprócz opłaty z góry gotówki, ostrzegł Rossman.

Jeśli zaciągasz dług, koniecznie wymyśl plan spłaty, aby nie nosić go przez lata.

Refinansuj swój dom

Możesz uwolnić trochę pieniędzy każdego miesiąca, refinansując swój dom po niższej stopie procentowej i mieć niższą miesięczną spłatę kredytu hipotecznego.

„Przy rekordowo niskim oprocentowaniu kredytów hipotecznych otworzył drzwi do refinansowania, nawet dla właścicieli domów o naprawdę niskim oprocentowaniu, którzy nigdy nie myśleli, że muszą refinansować” – powiedział Greg McBride, główny analityk finansowy w Bankrate.com.

Według Bankrate.com, referencyjna 30-letnia stała stopa refinansowania wynosi obecnie 3,33% .

Jednak nadal będziesz musiał zapłacić koszty zamknięcia, więc rozejrzyj się za najniższymi opłatami.

Refinansowanie typu cash-out, które pozwala odejść z pieniędzmi w kieszeni po zamknięciu, jest obecnie trudniejsze do zdobycia.

Trudniej jest też zaciągnąć pożyczkę pod zastaw kapitału własnego w domu. 

Jeśli jesteś bezrobotny, nie będziesz miał szczęścia. Niektóre banki nawet tymczasowo zaprzestały przyjmowania wniosków o linie kredytowe pod zastaw domu.

McBride ostrzega przed jazdą na trasie HELOC, jeśli szukasz gotówki na przetrwanie tych trudnych czasów. To dlatego, że jeśli twoja sytuacja finansowa się pogorszy, możesz nie mieć szczęścia.

„Narażasz swój dom na ryzyko” – powiedział. „Potencjalną konsekwencją braku spłaty jest przejęcie domu lub sprzedaż domu i odejście, mając niewiele lub nic do pokazania”.

Sprawdź wydatki

Lepiej kontroluj swoje wydatki, dokonując inwentaryzacji, mówi Andrew Rosen, certyfikowany planista finansowy i partner w Diversified Lifelong Advisors w West Chester w Pensylwanii. Używa metody, która jest bardziej osobista niż zwykłe śledzenie pieniędzy i robienie cięć.

Zacznij od zadania sobie pytania, co jest najważniejsze. Następnie spójrz na swoje przeszłe wydatki i oblicz, jaki procent dochodu pochłaniają. Na przykład, jeśli przynosisz do domu 5000 USD miesięcznie i wydajesz z tego 1000 USD na płatności i konserwację samochodu, to 20%. Nadszedł czas, aby sprawdzić, czy chcesz wydać tę kwotę na sam samochód.

Kiedy na przykład zaoszczędzisz 1000 dolarów, mówi Rosen, logicznym następnym krokiem jest znalezienie innych cięć. „Jest wiele oszczędnych sposobów oszczędzania na rzeczach, które chcesz zachować w swoim życiu” – powiedział. Możesz zamienić kabel na tańszą usługę przesyłania strumieniowego, porzucić kartę kredytową z wysoką roczną opłatą lub anulować roczne członkostwo. 

Zwykła mądrość finansowa nie zawsze ma zastosowanie w nietypowych czasach. Jeśli finanse są napięte, może nadszedł czas, aby przestać agresywnie spłacać pożyczkę, mówi Tony Zabiegala, dyplomowany doradca ds. Planowania emerytalnego i wiceprezes w Strategic Wealth Partners w Independence w stanie Ohio. 

Możesz również uzyskać dochód, tymczasowo zmniejszając składki 401 (k). „Przynajmniej wesprzyj mecz” – powiedział Zabiegala.

Jak to zrobić

Jeden stosunkowo łatwy sposób na zwiększenie dochodów: dodatkowa praca.

Możesz odebrać dodatkową gotówkę na różne sposoby, ale pamiętaj, aby zgłosić dodatkowy dochód w zeznaniu podatkowym. 

Prawie połowa pracujących Amerykanów ma dodatkowe zajęcia poza swoimi głównymi zajęciami , jak wykazał Bankrate w ankiecie przeprowadzonej w 2019 roku wśród 2500 dorosłych.

Według badania, nawet w zdrowej gospodarce jedna trzecia pracujących Amerykanów z dodatkowym zajęciem stwierdziła, że ​​dodatkowy dochód jest niezbędny, aby pomóc im pokryć ich regularne wydatki na życie.

Ponieważ coraz więcej ludzi jest bez pracy i załatwia swoje własne sprawy, zdobycie dodatkowych zajęć może nie być tak łatwe. Jedna rzecz, jaką ludzie robią dla pieniędzy: zakładanie własnych domowych firm kulinarnych . Inne możliwości to praca przy dostawach i nauczanie zdalne.