Jak dbać o włosy? Domowa pielęgnacja włosów

włosy

Każdy z nas marzy o tym, by mieć piękne, zdrowe włosy. Zadbane kosmyki dodają nam urody. Niestety na wygląd włosów wpływa wiele czynników. Na wszystkie z nich nie mamy wpływu, ale da się odpowiednią pielęgnacją poprawić ich stan. Jak tego dokonać? Podpowiadamy!

Domowa pielęgnacja włosów

Aby pielęgnacja włosów była skuteczna, wcale nie musi odbywać się w salonie fryzjerskim. Co więcej, nie musi polegać na kosztownych i skomplikowanych zabiegach na włosy. Z powodzeniem da się poddać włosy zarówno koloryzacji, jak i pielęgnacji w warunkach domowych. Skuteczne i proste do zastosowania domowe sposoby na rozjaśnianie włosów zebrał blog Podsuwam.pl, więc marząc o jasnych refleksach, można je wykonać samodzielnie. Metody są dokładnie opisane, by bez większych wątpliwości, móc na własną rękę poradzić sobie z ich wykonaniem.

Warto wiedzieć, że można w domu nie tylko rozjaśnić, ale i przyciemnić włosy. W zależności od tego, jaki efekt chce się osiągnąć, są różne metody. Dzisiaj w Internecie są nie tylko instrukcje, ale i filmiki, na których da się zobaczyć efekty takiego działania.

Jak dbać o włosy?

Przede wszystkim chcąc zadbać o włosy, trzeba zastanowić się nad tym, co im najbardziej szkodzi. Najczęściej jest to stylizacja. Tak więc zarówno tradycyjna koloryzacja – czy to przeprowadzana w domu, czy w salonie fryzjerskim, jak i stosowanie wszelkich urządzeń do stylizacji na gorąco. Aby zadbać o włosy, warto zrezygnować z farbowania włosów farbami. Dzisiaj są dostępne bardziej naturalne metody na zmianę zabarwienia kosmyków. Dość radykalnym, ale coraz częściej wybieranym sposobem, jest całkowita rezygnacja z koloryzacji.

Włosom nie szkodzi tylko chemia zawarta w farbach i rozjaśniaczach, ale również wysoka temperatura. Warto po myciu zostawiać kosmyki, by wyschły samodzielnie. Suszarki lepiej używać tylko sporadycznie. To samo tyczy się prostownicy i lokówki. Lepiej, by sprzętów tych nie używać codziennie, a sporadycznie. Nawet stosowanie kosmetyków z termoochroną nie sprawi, że będą one właściwie ochronione przed uszkodzeniem.

W dbaniu o włosy pomaga również odpowiednie traktowanie kosmyków. Dobrze jest stosować szczotki z naturalnym włosiem i drewniane grzebienie z szerokim rozstawem zębów. Najlepiej nie czesać mokrych kosmyków, gdyż wtedy są znacznie słabsze. Wycierać włosy należy delikatnie ręcznikiem, odciskając nadmiar wody, a nie trzeć mocno. Posiadaczki dłuższych włosów powinny je spinać, ale stosując w tym celu miękkie, delikatne gumki.

Jak dbać o kręcone włosy?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak dbać o długie włosy, a jak o kręcone, a jakiej pielęgnacji wymagają włosy rozjaśnione. Prawda jest taka, że to producenci kosmetyków rozdzielają pielęgnację włosów w zależności od ich rodzaju. Niezależnie od tego, jaką ma się czuprynę, na pewno należy kosmyki odpowiednio nawilżyć. Jeśli dobrany kosmetyk będzie obciążał zbytnio włosy, wówczas dobrze jest go wymienić. Prawda jest jednak taka, że tylko metodą prób i błędów można dopasować kosmetyki do włosów kręconych, rozjaśnianych czy innych. Dzisiaj dużo mówi się o skuteczności olejków w pielęgnacji włosów, ale i to nie zawsze będzie właściwe postępowanie. Warto przetestować na sobie różne mieszanki, aż znajdzie się idealny kosmetyk.